Show Kownackiego. Zobacz kolejnego gola

Dawid Kownacki pożegnał się z Fortuną Dusseldorf w znakomitym stylu. Polak strzelił gola na 1:0 w meczu 34. kolejki drugiej Bundesligi. Akcja naszego napastnika była wyjątkowej urody. W drugiej połowie Kownacki dołożył kolejną bramkę.

Rafał Sierhej
Dawid Kownacki w następnym sezonie będzie reprezentował barwy Werderu Brema. Polak został już ogłoszony nowym piłkarzem drużyny, która na początku XXI wieku zdobyła po raz ostatni mistrzostwo niemieckiej Bundesligi.

Trzeba przyznać, że nasz napastnik zasłużył na ten transfer. Obecny sezon na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech jest dla Kownackiego naprawdę bardzo dobry. Nasz napastnik regularnie strzela i asystuje.

Z rozgrywkami drugiej Bundesligi pożegnał się w znakomitym stylu. Już w 17. minucie starcia 34. kolejki Bundesligi przeciwko 1.FC Kaiserslautern strzelił swojego trzynastego gola w tym sezonie ligowym.

Trzeba przyznać, że cała akcja znamionuje o wielkiej klasie "Kownasia". Polak najpierw cudownie przyjął piłkę, minął defensorów, a na końcu z dosyć ostrego kąta wpakował futbolówkę pod poprzeczkę bramki rywali. To było naprawdę efektowne i przede wszystkim efektywne. W drugiej połowie Polak dorzucił jeszcze gola na 2:0 (wideo wkrótce).

Ta bramka powoduje, że Kownacki przesunął się o jedno miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców drugiej Bundesligi. Obecnie Polak zajmuje piąte miejsce. W swoim dorobku ma jednak dodatkowo także dziewięć asyst.