Sześć sparingów Warty Poznań. Będą mocni rywale

Jedno zgrupowanie, sześć meczów sparingowych i atrakcyjni rywale - tak w skrócie wygląda plan przygotowań Warty Poznań do sezonu 2023/2024.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Zieloni zakończyli obecne rozgrywki na 8. miejscu, a więc bez trudu zrealizowali główny cel, jakim było utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Tuż po ostatnim spotkaniu ze Stalą Mielec (0:1) piłkarze dostali wolne i rozjechali się na urlopy. Potrwają one trzy tygodnie i zakończą się 20 czerwca. Tego dnia zaplanowano pierwszy trening po letniej przerwie.

Głównym punktem przygotowań poznaniaków będzie obóz w Grodzisku Wlkp., który rozpocznie się 2 lipca i potrwa do 14 lipca.

W trakcie tego zgrupowania zieloni rozegrają sześć sparingów. Zestaw rywali wygląda bardzo ciekawie. Pierwszym sprawdzianem ekipy Dawida Szulczka będzie starcie z mistrzem Rumunii Farulem Konstanca (prowadzonym przez legendarnego Gheorghe Hagiego), które zaplanowano 2 lipca.

Trzy dni później warciarze zmierzą się z Pogonią Szczecin (w Opalenicy), a później zagrają jeszcze z Cracovią (08.07), Chrobrym Głogów (08.07), Mladą Boleslav (14.07) oraz Polonią Środa Wlkp. (14.07).

Sezon 2023/2024 PKO Ekstraklasy wystartuje 21 lipca. Terminarz zostanie ogłoszony po wyłonieniu wszystkich uczestników rozgrywek (dotąd awans wywalczył tylko ŁKS Łódź).

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

ZOBACZ WIDEO:Była drużyna "Lewego" w tarapatach. "To byłby katastrofalny sezon"
Jaki będzie wynik meczu sparingowego Warta Poznań - Farul Konstanca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×