Reprezentant Polski przygotowuje się w rodzinnym mieście. To pomoże mu przed zgrupowaniem?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Malcolm Couzens / Na zdjęciu: Krystian Bielik.
Getty Images / Malcolm Couzens / Na zdjęciu: Krystian Bielik.
zdjęcie autora artykułu

Już 12 czerwca rozpocznie się kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski. We wtorek Fernando Santos powołał 26 piłkarzy. Wśród nich jest Krystian Bielik, który już trenuje w Polsce.

We wszystkich ligach zbliża się koniec tegorocznych rozgrywek, jednak w niektórych ostatnie spotkania zostały rozegrane już jakiś czas temu. Było tak m.in. w brytyjskiej The Championship, której uczestnikiem był Krystian Bielik.

Birmingham City zakończyło sezon w dole tabeli i to sprawiło, że Polak swój ostatni mecz rozegrał 8 maja, czyli trzy tygodnie temu. Bielik nie tracąc czasu przyjechał do Polski i trenuje z... zespołem z piątej ligi.

Jest nim Górnik Konin, czyli pierwszy klub Krystiana Bielika. 25-latek pochodzi właśnie z tego miasta w Wielkopolsce i w tym klubie rozpoczynał swoją przygodę z piłką nożną. Korzystając z przerwy wrócił do rodzinnego miasta i wziął udział w treningu.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 12 czerwca. Cztery dni później nasza kadra zmierzy się w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Niemiec na PGE Narodowym, a 20 czerwca z Mołdawią powalczy o punkty w eliminacjach do Euro 2024.

Zobacz także: Niedozwolone praktyki? Wieczysta pod lupą PZPN Legia Warszawa szykuje ciekawy transfer. Chce byłego pomocnika

ZOBACZ WIDEO:Polacy zachwycają Europę. Trener powtarzał jedno słowo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty