Zamieszki przed finałem Ligi Europy. Polacy zatrzymani

Finał Ligi Europy zostanie rozegrany w Budapeszcie i zmierzą się w nim Roma z Sevillą. Na miejscu oczywiście nie zabrakło Polaków, którzy doprowadzili do starć z kibicami obu klubów.

Kuba Duda
Kuba Duda
kibice Sevilli w drodze na finał Ligi Europy w Budapeszcie PAP/EPA / ROBERT HEGEDUS / origo.hu / Na zdjęciu: kibice Sevilli w drodze na finał Ligi Europy w Budapeszcie
Każdy finał europejskiego pucharu jest świętem i to niezależnie od tego, o jakich rozgrywkach mówimy. Oczywiście, Liga Mistrzów cieszy się największą estymą, ale nie ma wątpliwości co do tego, że pozostałe puchary również są bardzo ważne.

Finał tegorocznej Ligi Europy zostanie rozegrany w Budapeszcie. Zmierzą się w nim AS Roma i Sevilla FC, co oczywiście sprawiło, że wielu kibiców z Hiszpanii i Włoch pojechało do stolicy Węgier. Udali się tam również Polacy, którzy starli się z sympatykami obu biorących udział w meczu zespołów.

Węgierska policja poinformowała o aresztowaniu dwóch obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy najpierw pobili jednego Hiszpana, a niedługo później to samo zrobili z Włochem. Zostało wobec nich wszczęte postępowanie za zakłócanie porządku publicznego.

O większej liczbie zatrzymanych przyjezdnych z Polski informują natomiast węgierskie media. Tam możemy przeczytać o aż siedmiu osobach, które brały udział w starciach z kibicami Sevilli. Chodzi o fanów Śląska Wrocław, którzy od dziesięciu lat mają "na pieńku" z kibicami klubu z Andaluzji.

Czytaj też:
Składy drużyn na finał Ligi Europy!
Kibice ocenili decyzję Santosa

ZOBACZ WIDEO:Feta i kompromitacja w Monachium, "Lewy" talizmanem Barcy i powołania do kadry - Z Pierwszej Piłki #40
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×