Jest głos człowieka, który wystąpił razem z Marciniakiem. "Zero polityki!"

Szczepan Wójcik - podobnie jak Szymon Marciniak - był jednym z prelegentów podczas Everest 23 w Katowicach. Tego samego wydarzenia, po którym polski sędzia wpadł w poważne tarapaty.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Szczepan Wójcik razem z Szymonem Marciniakiem mieli okazję przemawiać podczas Everest 23 w Katowicach Getty Images / Getty Images / Twitter / Szczepan Wójcik razem z Szymonem Marciniakiem mieli okazję przemawiać podczas Everest 23 w Katowicach.
"Byłem jednym z mówców na Evereście. Występowałem na scenie "obok" pana Szymona Marciniaka, który wyprzedził mnie (całkowicie zasłużenie), o kilka punktów procentowych, podczas głosowania na najlepszego prelegenta. Przegrać z panem Marciniakiem, to jak wygrać!" - napisał na TT Szczepan Wójcik, przedsiębiorca, który również był prelegentem podczas katowickiego spotkania.

Spotkania, które wywołało tyle kontrowersji i odbiło się głośnym echem w całej Europie. A wszystko przez fakt, że Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" w czwartek (1.06.) opublikowało komunikat, w którym wyraziło zaniepokojenie, iż najlepszy polski sędzia wystąpił u boku Sławomira Mentzena. A ten polityk w 2019 roku publicznie powiedział m.in. "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej".

Ta informacja dotarła do władz UEFA i od czwartkowego wieczoru mieliśmy prawdziwy rollercoaster. Co kilkadziesiąt minut pojawiały się sprzeczne informacje. W piątek rano Tomasz Smokowski z "Kanału Sportowego" podał nawet wiadomość, że Polak nie będzie sędziował finału Ligi Mistrzów 10 czerwca w Stambule (Manchester City zagra z Interem Mediolan).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

Ostatecznie, Marciniak utrzymał swoją pozycję i będzie prowadził najważniejszy mecz w Europie (TUTAJ znajdziesz oficjalny komunikat UEFA >>).

Wracając do Szczepana Wójcika. Mówca podczas Everestu w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym podkreślił, że - jego zdaniem - spotkanie nie miało charakteru politycznego.

"Zero polityki, wyłącznie mowy motywacyjne, doradztwo biznesowe i ogrom inspirujących przemówień. Przede wszystkim była to promocja polskiej przedsiębiorczości, biznesu, sportu, potężna pigułka wiedzy i ten błysk w oczach rzeszy młodych ludzi szukających własnej drogi życia i pomysłu na biznes!" - napisał.

I dodał, że przemowa Marciniaka zrobiła wrażenie, szczególnie na młodych uczestnikach: "Wygłosił Pan wspaniałą przemowę! Młodzi ludzie słuchali jak rażeni prądem!".

Czytaj także: Po sieci krąży wideo z przemówienia Marciniaka. No i ten podpis >>

Czy Szymon Marciniak jest obecnie najlepszym sędzią piłkarskim na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×