Klub Polaków wyrzucił przeciwnika z Ligue 1. Wpadka AS Monaco

Przemysław Frankowski zagrał w zamykającym sezon meczu RC Lens z Auxerre. Drużyna Polaka zwyciężyła 3:1 i wyrzuciła przeciwnika z Ligue 1. AS Monaco w ostatniej kolejce wypadło poza miejsca premiowane grą w europejskich pucharach.

Seria sześciu wygranych przypieczętowała zdobycie przez Lens wicemistrzostwa Francji i tym samym powrót do Ligi Mistrzów. Drużyna miała już za sobą wspólną radość z kibicami, a podsumować sezon wybrała się do Auxerre. Dla gospodarzy było to ważniejsze starcie, ponieważ mieli zaledwie dwa punkty przewagi nad otwierającym strefę spadkową Nantes i trudniejszego przeciwnika.

Piłkarze z Lens nie zamierzali niczego ułatwiać przeciwnikom i w 19. minucie zdobyli prowadzenie 1:0. Piłka trafiła w pole karne Auxerre do rozpędzonego Alexisa Claude'a-Maurice'a, a reszta należała już do niego. Poradził sobie z obrońcą jednym zwodem, wypracował miejsce do oddania uderzenia i nie dał szans bramkarzowi.

Na początku drugiej połowy podobna historia, ponieważ Alexis Claude-Maurice ponownie strzelił gola po szybkim ataku. Zadania nie utrudnił, a wręcz ułatwił je bramkarz Auxerre, który popełnił wielki błąd i minął się z piłką poza własnym polem karnym. Pozostało wkopać ją do odsłoniętej siatki.

Nie był to koniec kuriozalnych błędów bramkarzy. W 71. minucie Jean-Louis Leca zachował się katastrofalnie w polu karnym Lens i wypuścił piłkę z dłoni przy próbie jej wyrzucenia. Skorzystał z tego M'Baye Niang i zdobył gola kontaktowego. Była to pomyłka bez konsekwencji dla zespołu, ponieważ w 78. minucie niezawodny Lois Openda strzelił na 3:1 i tym samym odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla Lens.

Nie popisało się AS Monaco, które w ostatnim meczu sezonu przegrało 1:2 z Toulouse. Seria czterech spotkań bez zwycięstwa, w tym trzy porażki z rzędu kosztowały zespół z księstwa miejsce premiowane awansem do europejskich pucharów.