Klub Adriana Benedyczaka za burtą baraży. Parma nie wraca do Serie A

Parma Calcio 1913 odpadła w półfinale z baraży o awans do Serie A. Zdecydowała o tym porażka 2:3 poniesiona w pierwszym meczu z Cagliari Calcio, ponieważ rewanż zakończył się bezbramkowym remisem.

Adrian Benedyczak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
Półfinał baraży rozpoczął się we wtorek na Sardynii. Konfrontacja miała nietypowy przebieg. Goście z regionu Emilia-Romania prowadzili z przewagą dwóch goli, a jednego z nich strzelił Adrian Benedyczak. Następnie nastąpiło przebudzenie Cagliari, które w końcówce meczu odwróciło wynik na 3:2. Tym samym to zawodnicy z wyspy mieli zaliczkę przed rewanżem w Parmie.

Czwarta w sezonie zasadniczym Parma musiała gonić w rewanżu na Stadio Ennio Tardini. W przeszłości radziła sobie ze zmiennym szczęściem w meczach przeciwko Cagliari u siebie. Tym razem zamierzała ruszyć do zdecydowanego natarcia.

Problem w tym, że stwarzanie sytuacji podbramkowych przychodziło Parmie z trudem. W jej ofensywie byli ustawieni między innymi Adrian Benedyczak, Simon Sohm oraz Dennis Mann. Gospodarze mieli szczęście, że uderzenie do bramki Gianluci Lapaduli w 35. minucie nie zostało uznane z powodu spalonego.

W 73. minucie był z kolei nieuznany gol Parmy, a piłkę w bramce umieścił dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Ange-Yoan Bonny. Radość nastolatka została przerwana po wideo weryfikacji i pozostawało bezbramkowo. Końcówka była już spodziewanie nerwowa, a dowiezienie wyniku 0:0 dało awans Cagliari.

Od piątku w finale baraży czekało FC Bari. Trzecia drużyna sezonu zasadniczego wyeliminowała w półfinale Sudtirol.

Parma Calcio 1913 - Cagliari Calcio 0:0

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Cagliari Calcio

Parma: Leandro Chichizola - Enrico Del Prato (73' Elias Cobbaut), Yordan Osorio, Alessandro Circati (51' Luca Zanimacchia), Woyo Coulibaly - Nahuel Estevez, Adrian Bernabe Garcia (66' Drissa Camara) - Dennis Man (66' Stanko Jurić), Franco Vazquez, Adrian Benedyczak - Simon Sohm (73' Ange-Yoan Bonny)

Cagliari: Boris Radunović - Gabriele Zappa (57' Giorgio Altare), Alberto Dossena (46' Edoardo Goldaniga), Adam Obert, Paulo Dentello Azzi - Antoine Makoumbou, Alessandro Deiola - Nahitan Nandez (81' Benito Nicolas Viola), Christos Kourfalidis (46' Alessandro Di Pardo), Zito Luvumbo - Gianluca Lapadula (73' Nik Prelec)

Żółte kartki: Osorio, Zanimacchia (Parma) oraz Dossena, Radunović, Goldaniga, Viola (Cagliari)

Sędzia: Daniele Orsato

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Parma powróci w tym sezonie do Serie A?