Przewrót w AC Milan. Klubowa legenda zwolniona

W AC Milan po zakończeniu obecnego sezonu doszło do wielkich zmian. Władze klubu zdecydowały się oficjalnie zwolnić Paolo Maldiniego ze stanowiska dyrektora technicznego.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Na zdjęciu od lewej: Paolo Maldini, Leonardo Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu od lewej: Paolo Maldini, Leonardo
AC Milan nie zdołał obronić tytułu mistrzowskiego, który sensacyjnie wygrał rok wcześniej. Zespół prowadzony przez Stefano Piolego zakończył rozgrywki Serie A na czwartym miejscu ze stratą aż 20 punktów do nowego mistrza - SSC Napoli.

Dodatkowo udało się także dotrzeć do półfinału Ligi Mistrzów, co jest w oczach kibiców dużym sukcesem. Milan nie miał kadry do tego, aby realnie móc walczyć o zwycięstwa na wszystkich frontach. Wobec tego nadszedł czas na zmiany.

Zdaniem władz klubu jednym z odpowiedzialnych za tę sytuację był Paolo Maldini. Wobec tego, w dniu 5 czerwca 2023 roku klubowa legenda została zwolniona ze skutkiem natychmiastowym ze stanowiska dyrektora technicznego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fenomenalny strzał w Ameryce Południowej. Prawdziwe "golazo"!

"AC Milan ogłasza, że ​​Paolo Maldini kończy swoją rolę w klubie ze od dnia 5 czerwca 2023 roku. Dziękujemy mu za lata pracy na tym stanowisku, które przyczyniły się do powrotu do Ligi Mistrzów i zdobycia Scudetto w sezonie 2021/22" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W oświadczeniu nie pojawiło się imię i nazwisko Frederico Massary, a więc dyrektora sportowego, ale media są pewne, że on również stracił pracę. Pozostaje jedynie czekać na oficjalny komunikat.

Przed rozstaniem Maldini zdążył jeszcze wykonać znakomicie swoją pracę. Włoch zabezpieczył usługi Rafaela Leao, przedłużając z gwiazdą AC Milan kontrakt aż do 2028 roku. W umowie zapisano klauzulę odejścia w wysokości 175 milionów euro.

Maldini na stanowisku dyrektora technicznego w klubie z Mediolanu pracował od czerwca 2019 roku. Milan z nim za sterami zdołał zdobyć po wielu latach mistrzostwo Włoch w sezonie 2021/2022.

Czytaj także:
- Upokorzona Borussia bez szans na powtórkę w kolejnych sezonach? Mistrzostwo odjechało na finiszu
- Wybuch paniki na stadionie. Tragiczny bilans

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×