Ricardo Sa Pinto zmienia klub. Szósty od odejścia z Legii Warszawa

Ricardo Sa Pinto od odejścia z Legii Warszawa już szósty raz zmienia klub. Tym razem Portugalczyk podpisał roczny kontrakt z cypryjskim Apoelem Nikozja.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
RIcardo Sa Pinto Getty Images / Mohammad Karamali/DeFodi Images / Na zdjęciu: RIcardo Sa Pinto.
Ricardo Sa Pinto w Polsce prawdopodobnie zapamiętany będzie, jako jeden z najbardziej szalonych szkoleniowców, którzy pracowali w PKO Ekstraklasie. Portugalczyk W Legii Warszawa nie pracował nawet rok.

Został zwolniony w kwietniu 2019 roku, a jego furia po niekorzystnych reakcjach sędziów lub też błędów swoich zawodników stała się wręcz ikoniczna. Sytuacje regularnie powtarzały się także w jego następnych klubach.

Ostatnia przygoda z Esteghlal FC zakończyła się siódmego czerwca. Z tym klubem Portugalczyk zdobył Superpuchar Iranu.

Dzień później już znalazł nowy klub. Sa Pinto został oficjalnie przedstawiony, jako szkoleniowiec cypryjskiego APOELU Nikozja.

ZOBACZ WIDEO: Tego brakowało Bayernowi. Lewandowski zdradził kulisy

50-letni szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt. Jego umowa z tym klubem wygaśnie w maju 2024 roku. Patrząc na przekrój całej trenerskiej kariery, która rozpoczęła się w 2011 roku jest to już 15 klub Sa Pinto.

Łatwo policzyć, że średnio zmienia pracodawcę ponad raz na rok. To z pewnością jeden z najbardziej wyjątkowych przypadków.

Czytaj także:
- Upokorzona Borussia bez szans na powtórkę w kolejnych sezonach? Mistrzostwo odjechało na finiszu
- Wybuch paniki na stadionie. Tragiczny bilans

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×