"Nie dla Puszczy". Ultrasi Wisły wydali stanowcze oświadczenia

Po awansie do PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice ma rozgrywać domowe spotkania na stadionie Wisły Kraków. Mocne stanowisko w tej sprawie wyrazili ultrasi Białej Gwiazdy.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
kibice Wisły Kraków, w ramce oświadczenie ultrasów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków, w ramce oświadczenie ultrasów
Po spadku z PKO Ekstraklasy Wisła Kraków nie zdołała od razu wrócić. Biała Gwiazda rywalizowała w barażach Fortuna I ligi, w których nieoczekiwanie rozbiła ją Puszcza Niepołomice (1:4).

Po wyeliminowaniu Wisły Puszcza zagrała w finale baraży. Jej wyższość uznać musiała Bruk-Bet Termalica Nieciecza (2:3), dzięki czemu klub z Niepołomic sensacyjnie awansował do PKO Ekstraklasy.

Jednak domowy stadion Puszczy nie spełnia wymagań najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Z tego powodu zespół ten mecze u siebie ma rozgrywać na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kobiety też strzelają piękne bramki. Ale przymierzyła!

Na to, by klub z Niepołomic rozgrywał domowe mecze na stadionie Wisły nie zgadzają się ultrasi tego zespołu. Z tego powodu zdecydowali się oni na opublikowanie w mediach społecznościowych oświadczenia w tej sprawie.

"Dla stadionu przy Reymonta nadciąga wielkie zagrożenie. Mówimy jasno i wprost: nie chcemy, by Puszcza swoje mecze rozgrywała właśnie tutaj. Nasza drużyna ma znów walczyć o awans i musi mieć ku temu jak najlepsze warunki. Ryzyko dodatkowego rycia naszej murawy musi zatem rodzić zrozumiałe obawy. Nie możemy samodzielnie pozbawiać się własnych atutów. Żadne dokumenty nie są jeszcze podpisane. Z tego miejsca apelujemy więc, aby osoby decyzyjne w tych tematach podjęły wszelkie możliwe kroki przeciwko takiemu rozwiązaniu. NIE dla Puszczy przy Reymonta!" - napisano na profilu Ultras Wisła.

Warto jednak nadmienić, że Puszcza, tak samo jak Wisła, wynajmowałaby stadion należący do miasta. Krakowski zespół w PKO Ekstraklasie był jednym z nielicznych, który nie operował miejskim obiektem.

Na obecny moment Wisła na stałe wynajmuje pewną powierzchnię biurową, jednak stadion należy do miasta i jest utrzymywany przez nie. Stąd też nie można mówić, iż jest to obiekt klubowy.

A warto również wspomnieć, że w momencie, gdy stadion na którym obecnie mecze rozgrywa Biała Gwiazda powstawał, to korzystała ona z gościnności Zagłębia Sosnowiec i Hutnika Kraków.

Zagorzali fanatycy Wisły zamieścili jeszcze jedno oświadczenie, informując, że będzie ono ostatnim. Nie zabrakło w nim fragmentu o zdziwieniu poruszeniem w mediach. Ponadto podtrzymali swoje stanowisko nt. gry Puszczy przy Reymonta, tłumacząc, że nie jest one spowodowane odgryzieniem za brak awansu klubu do PKO Ekstraklasy.

Przeczytaj także:
Szatnia zapłonęła! Tak piłkarze Puszczy świętowali awans

Czy Twoim zdaniem Puszcza nie powinna rozgrywać domowych spotkań PKO Ekstraklasy na stadionie Wisły?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×