Oszustwo na Messiego! Chińczycy przeszli samych siebie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / www.instagram.com/leomessi / Na zdjęciu: Lionel Messi
Instagram / www.instagram.com/leomessi / Na zdjęciu: Lionel Messi
zdjęcie autora artykułu

Przyjazd Lionela Messiego do Chin sprawił, że fani futbolu w Państwie Środka oszaleli na jego punkcie. Fakt ten próbują bezczelnie wykorzystać nieuczciwi sprzedawcy.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartek (15 czerwca) w Pekinie reprezentacja Argentyny zmierzy się z Australią w meczu towarzyskim. Chińscy kibice nie mogą się już doczekać na zapowiadany występ w ekipie aktualnych mistrzów świata Lionela Messiego.

Jak pisze goal.com, ogromną popularność Messiego wśród chińskich sympatyków piłki nożnej próbują wykorzystać oszuści.

Jedna z reklam np. "obiecuje" wieczór (wspólną kolację, drinka, toast i zdjęcia) w towarzystwie Messiego za kwotę... 300 tys. juanów (ok. 39 tys. euro). Pekińskie Biuro Bezpieczeństwa Publicznego żartobliwie skomentowało tę ofertę na platformie Weibo: "Jeśli dasz się oszukać na 300 tys. juanów, my chętnie wzniesiemy za ciebie toast".

Oszustw "na Messiego" przed czwartkowym meczem jest jednak dużo więcej. Właściciele firm kuszeni są propozycją, która mówi o tym, że Leo Messi zagra w reklamie ich przedsiębiorstwa czy marki. Cena? Jedyne 50 mln juanów, czyli ok. 6,5 mln euro.

W sieci można też znaleźć oferty sprzedaży wątpliwych pakietów VIP (ma zawierać bilet oraz koszulkę Messiego z jego autografem i zdjęciem) na pojedynek Argentyny z Australią za 8 tys. juanów (ok. 1 tys. euro).

Zobacz: "Nie dostał szacunku". Mbappe grzmi ws. Messiego Ale wypalił! Leo Messi wprost o Złotej Piłce

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalna sytuacja w meczu w Turzy Śląskiej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty