El. Euro 2024. Albania zgodnie z przewidywaniami

Grali grupowi rywale Polaków w eliminacjach do EURO 2024. W Tiranie Albania wynik spotkania z Mołdawią otworzyła w drugiej połowie, ostatecznie zwyciężając 2:0.

Michał Piegza
Jasir Asani Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Jasir Asani
Jeśli ktoś w grupie E miałby zagrozić Polakom lub Czechom w grze o awans do EURO 2024, to może być to Albania. Z drużyną Silvinho Biało-Czerwoni już grali i pokonali ją 1:0. Z kolei Mołdawia była w stanie urwać dwa punkty Czechom. Pamiętamy, że już we wtorek wybrańcy Fernando Santosa zagrają w Kiszyniowie.

Mecz w Tiranie od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Albańczykom brakowało jednak skuteczności. Podopieczni Silvinho prowadzenie powinni objąć w 6. minucie. Po dograniu z kornera do piłki doszedł Ardian Ismajli, uderzył jednak tam, gdzie stał bramkarz.

Albania w początkowej fazie gry starała się zagrażać Mołdawii, w kolejnych minutach goście poprawili grę w defensywie i pod bramką Doriana Raileana niewiele się działo. Golkiper czujność musiał zachować w końcówce premierowej odsłony. Gospodarzom brakowało jednak precyzji.

Sposób na bramkarza z Mołdawii znalazł Jasir Asani. Siedem minut po zmianie stron uderzył z linii pola karnego. Piłka przeleciała ponad bramkarzem i wpadła pod poprzeczkę. Piękny gol, który dał zasłużone prowadzenie gospodarzom.

Po straconej bramce Mołdawianie nie byli w stanie poważniej zagrozić Albańczykom, którzy mecz mieli pod kontrolą. Po emocjach było w 76. minucie. Dogrywał Kristjan Asilani, a Adrian Bajrami przy biernej postawie obrony podwyższył prowadzenie Albańczyków.

Do końca wynik gry nie uległ zmianie. Albania wywalczyła trzy punkty i wciąż może zagrażać faworytom grupy E.

Albania - Mołdawia 2:0 (0:0)
1:0 - Jasir Asani 52'
2:0 - Adrian Bajrami 76'

Albania: Etrit Berisha - Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Berat Djimsiti, Mario Mitaj - Keidi Bare (67' Kristjan Asllani) - Myrto Uzuni (88' Taulant Seferi), Ylber Ramadani, Adrian Bajrami (88' Ernest Muci), Jasir Asani (67' Anis Mehmeti) - Sokol Cikalleshi.

Mołdawia: Dorian Railean - Artur Craciun, Victor Mudrac, Veaceslav Posmac - Ioan-Calin Revenco (73' Serafim Cojocari), Vladyslav Baboglo (73' Sergiu Platica), Oleg Reabciuk - Nichita Motpan (55' Victor Stina), Vadim Rata - Ion Nicolaescu (65' Virgiliu Postolachi), Vitalie Damascan (55' Maxim Cojocaru).

Żółte kartki: Mitaj (Albania) oraz Motpan, Baboglo (Mołdawia).

Sędzia: Dennis Higler (Holandia).