Hit w finale Ligi Narodów. Gdzie oglądać na żywo Chorwacja - Hiszpania?

W niedzielę 18 czerwca poznamy trzeciego w historii zwycięzcę piłkarskiej Ligi Narodów. Do finału dostały się reprezentacje Chorwacji i Hiszpanii. Zapowiada się wielkie widowisko. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP w TVP 1.

Robert Czykiel
mecz Hiszpania - Włochy PAP/EPA / MAURICE VAN STEEN / Na zdjęciu: mecz Hiszpania - Włochy
Przez rok emocjonowaliśmy się trzecią edycją Ligi Narodów, która z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dziś jest niewielu krytyków, którzy twierdzą, że utworzeniem takiego turnieju to był zły pomysł UEFA. Wystarczy spojrzeć na turniej finałowy, w którym giganci fundują nam wielkie emocje. Czas na ostatnie rozstrzygnięcia, a w finale zagrają Chorwacja i Hiszpania. Oglądaj na żywo w Pilot WP.

Sześć goli w meczu z Holandią

Pierwszym finalistą została Chorwacja, która w ostatnich latach stała się światowym gigantem. Podopieczni Zlatko Dalicia mają za sobą m.in. srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. Tej reprezentacji jednak ciągle brakuje zwycięstwa w międzynarodowych rozgrywkach i teraz stoi przed historyczną szansą.

Chorwaci w półfinale stoczyli bardzo zacięty bój z Holandią. Zwycięzcę musiała rozstrzygnąć dogrywka, bo po regulaminowym czasie gry było 2:2. Zespół Dalicia jednak uniknął rzutów karnych, dzięki bramkom Bruno Petkovicia i Luki Modricia. "Oranje" ostatecznie przegrali 2:4.

Dla kibiców Chorwacji dobra wiadomość jest taka, że w świetnej formie jest Modrić. 37-letni gwiazdor Realu Madryt był jednym z głównych architektów zwycięstwa nad Holandią i w finale może być kluczową postacią.

Wyrzucili Włochów w końcówce

Nie rozczarował także drugi półfinał Ligi Narodów, w którym Hiszpania zmierzyła się z Włochami. Już w pierwszym kwadransie padły dwa gole. W trzeciej minucie Yeremy Pino dał prowadzenie Hiszpanom, a osiem minut później z rzutu karnego wyrównał Ciro Immobile.

Potem zanosiło się na dogrywkę. Oba zespoły miały swoje szanse, ale nikt nie umiał pokonać bramkarza. Przełom nastąpił dwie minuty przed końcem. Bohaterem został Joselu, który z bliska umieścił futbolówkę w bramce.

Hiszpania już grała w finale Ligi Narodów. Dwa lata temu w drugiej edycji tych rozgrywek lepsza była Francja, która zwyciężyła 2:1. Drużyna prowadzona przez Luisa de la Fuente będzie chciała po raz pierwszy w historii sięgnąć po złoto.

Ich mecze są pełne bramek

Czego możemy spodziewać się po meczu Chorwacja - Hiszpania? Ostatnie bezpośrednie starcia tych reprezentacji dostarczyły ogromnych emocji. Podczas Euro 2020 te zespoły spotkały się w 1/8 finału i padło aż osiem bramek. Wtedy to Hiszpanie po dogrywce zwyciężyli 5:3.

Chorwaci rywalizowali z Hiszpanami także w pierwszej edycji Ligi Narodów. Wtedy pierwszy mecz skończył się wygraną 6:0 Hiszpanii, a w rewanżu Chorwacja się odgryzła i zwyciężyła 3:2. Jest zatem szansa, że w niedzielnym finale znowu nie będziemy się nudzić.

Kiedy i gdzie oglądać finał Ligi Narodów? Mecz Chorwacja - Hiszpania odbędzie się w niedzielę 18 czerwca o godzinie 20:45. Transmisja na żywo w Pilot WP na kanale TVP 1.

Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.