Piłkarski klub zaapelował do żołnierzy Grupy Wagnera. Wpis trafił do sieci

W Rosji ma miejsce próba przewrotu. Do działań żołnierzy Grupy Wagnera odniósł się klub piłkarski FK Rostów. Jego przedstawiciele zaapelowali o zaprzestanie walk.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jewgienij Prigożyn Twitter / Jewgienij Prigożyn / Jewgienij Prigożyn
Bardzo niespokojnie robi się w Rosji. Szef grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn zgromadził żołnierzy w Rostowie nad Donem i zagroził, że zniszczy wszystko, co stanie mu nad drodze.

Pod kontrolą grupy Wagnera ma się znajdować Rostów i Woroneż. "Wagnerowcy zajęli już Rostów nad Donem. Przejęli także kontrolę nad wszystkimi obiektami wojskowymi w Woroneżu, mieście położonym 500 km na południe od Moskwy" - przekazała w sobotę agencja Reutera, powołując się na źródło w rosyjskich służbach bezpieczeństwa.

Do ruchów żołnierzy Grupy Wagnera odniósł się FK Rostów. Przedstawiciele klubu piłkarskiego wzywają ich do zaprzestania buntu i rozlewu krwi.

"Chłopaki, Wagnerowcy, nie musimy walczyć! Wszyscy jesteśmy jednym narodem i walczymy z jednym wrogiem zewnętrznym! Wierzymy w naród rosyjski i naszego prezydenta" - tak brzmi apel klubu.

Głos zabrał też trener FK Rostów Walerij Karpin. - Zgrupowanie w Rostowie przebiega normalnie, bez zmian. Jesteśmy w bazie klubowej, nie wiem, co się dzieje w mieście - stwierdził w rozmowie ze sports.ru.

Prigożyn ma jasne oczekiwania. Domaga się ustąpienia szefa rosyjskiego MON Siergieja Szojgu i szefa Sztabu Generalnego Walerija Gierasimowa. Szef grupy Wagnera oznajmił, że zamierza "przywrócić sprawiedliwość" w armii.

ZOBACZ WIDEO: Mecz z Niemcami zaszkodził Polakom? "Tu zawiódł mental"

Czytaj także:
> Oficjalnie: wiadomo gdzie, będzie pracował Sousa
Mbappe postawił szokujący warunek. Tylko wtedy opuści PSG

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×