Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Jelenia, Janoty, Abbotta oraz Pontusa

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramkę zdobyli: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Michał Janota (Excelsior Rotterdam), Paweł Abbott (Oldham Athletic) oraz Marcin Pontus (MFK Karwina). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 25 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Ireneusz Jeleń strzelił dwa gole w meczu z Lille OSC 3:2 (1:2) 28-letni napastnik na boisku przebywał przez całe spotkanie. Polak wpisał się na listę strzelców w 36. oraz 78. minucie spotkania. To jego pierwsza i druga bramka w tym sezonie. Kolega Jelenia z drużyny Dariusz Dudka występował do 73. minuty, kiedy zmienił go Jean-Pascal Mignot. Inny z Polaków Ludovic Joseph Obraniak (Lille) pojawił się na boisku w 75. minucie, zmieniając Edena Hazarda.

Michał Janota strzelił gola w meczu przeciwko FC Emmen 2:4 (2:0). Polak grał do 71. minuty, a wszedł za niego Roland Bergkamp. Janota wpisał się na listę strzelców w 40. minucie i było to już piąte trafienie w lidze.

Paweł Abbott zdobył gola w meczu przeciwko Brighton 2:0 (0:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 57. minucie i jest to szóste trafienie w obecnym sezonie. 27-letni napastnik, który rozegrał cały mecz, został także ukarany żółtą kartką.

Marcin Pontus zdobył bramkę w spotkaniu z Vítkovice 4:0 (2:0). Polak na boisku pojawił się w 22. minucie gry, zmieniając Radka Slončíka. Pontus wpisał się na listę strzelców w 60. minucie meczu, a było to jego drugi gol ligowy w obecnym sezonie. Poza kadrą meczową na to spotkanie znalazł się inny Polak w MFK Bartłomiej Setlak.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Liverpoolem (0:2)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą w meczu ligowym z West Ham United (2:2)

The Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu ligowym z Crystal Palace (1:1)

League One
Marek Saganowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Milton Keynes Dons (3:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Milton Keynes Dons (3:1)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut, żółta kartka i bramka w meczu ligowym z Brighton (2:0)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Chesterfield (2:5)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - do 45. minuty w meczu ligowym z LASK Linz (3:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z KV Mechelen (2:0)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - do 63. minuty w meczu ligowym z KRC Genk (0:2)

Cypr

Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - poza kadrą w meczu ligowym z Apollonem (0:1)
Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta) - od 63. minuty w meczu ligowym z AEP (3:0)

Czechy

II liga

Marcin Pontus (MFK Karwina) - od 22. minuty i bramka w meczu ligowym z Vítkovice (4:0)
Bartłomiej Setlak (MFK Karwina) - poza kadrą w meczu ligowym z Vítkovice (4:0)

Dania

Arkadiusz Onyszko (FC Midtjylland) - 90 minut w meczu ligowym z HB Koge (2:1)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - do 73. minuty w meczu ligowym z Lille (3:2)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z Lille (3:2)
Ludovic Obraniak (Lille OSC) - od 75. minuty w meczu ligowym z Auxerre (2:3)

Grecja

Marcin Baszczyński (Atromitos) - 90 minut w meczu ligowym z Asteras (2:1)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Levadiakos (0:1)
Roger (AEK) - rezerwowy w meczu ligowym z Aris Saloniki (1:1)
Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z AO Kavala (2:1)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z AO Kavala (2:1)
Arkadiusz Malarz (Larisa) - 90 minut w meczu ligowym z Panthrakikos (3:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem (1:2)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - rezerwowy w meczu ligowym z Ergotelis (2:1)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z Utrecht (1:2)
Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z Willem II Tilburg (1:4)
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - do 45. minuty w meczu ligowym z PSV (0:4)

Jupiler Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - od 71. minuty i bramka w meczu ligowym z FC Emmen (2:4)

Niemcy

Bundesliga

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - od 81. minuty w meczu ligowym z Borussią Dortmund (1:1)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussią Dortmund (1:1)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 45. minuty w meczu ligowym z Bayerem (1:1)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (0:0)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (0:0)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z VfB Stuttgart (1:0)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - rezerwowy w meczu ligowym z Union Berlin (1:4)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Rio Ave (1:1)
Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu ligowym z Leixoes (1:0)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z Kubań Krasnodar (1:1)
Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - poza kadrą w meczu ligowym z Dynamo Moskwa (1:1)
Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - 90 minut w meczu ligowym z FK Rostów (2:1)

Rumunia

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - do 57. minuty w meczu ligowym z Rapidem Bukareszt (1:1)
Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - poza kadrą w meczu ligowym z Rapidem Bukareszt (1:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Hamilton (2:1)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Hamilton (2:1)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - rezerwowy w meczu ligowym z Falkirk (0:0)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - 90 minut w meczu ligowym z Bursaspor (0:6)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - 90 minut w meczu ligowym z Zakarpattia Użhorod (1:1)
Marcin Burkhardt (Metalist Charków) - rezerwowy w meczu ligowym z Worskła Połtawa (1:0)