Pech Roberta Gumnego. Kontuzja po zaledwie kilku minutach

Obrońca powoływany do reprezentacji Polski rozpoczął nieudanie okres przygotowań do sezonu. Robert Gumny doznał kontuzji po zaledwie kilku minutach gry w pierwszym sparingu.

Robert Gumny WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Gumny
FC Augsburg zmierzył się w pierwszym sparingu w okresie przygotowań z lokalnym rywalem Turkspor Augsburg. Drużyna gra na poziomie bawarskiej Oberligi. Faworyt odniósł zwycięstwo 6:0. Demolki dokonał po przerwie, kiedy to strzelił niżej notowanemu przeciwnikowi cztery gole.

Robert Gumny wcześnie opuścił boisko z powodu kontuzji. "Po pojedynku w powietrzu Robert Gumny upadł na boisko i od razu złapał się za kostkę. Niestety, nie mógł kontynuować gry. Henri Koudossou wszedł za niego" - napisał FC Augsburg w 9. minucie meczu na Twitterze.

Na razie nieznana jest diagnoza kontuzji Roberta Gumnego.

Piłkarz, powoływany do reprezentacji Polski, ma pecha na początku okresu przygotowań do sezonu. Piłkarze, grający w topowych ligach w Europie, mogli odpocząć tego lata, ponieważ nie rywalizowali w mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy. Niedawno wznowili oni wspólnie treningi.

Robert Gumny został zawodnikiem FC Augsburg w 2020 roku. Trafił do niemieckiego zespołu z Lecha Poznań, którego jest wychowankiem. Gumny występował w przeszłości również w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Od początku dekady dostaje powołania do reprezentacji Polski, a wcześniej grał w kadrach juniorskich oraz młodzieżowej.

Czy Robert Gumny sprawdza się w reprezentacji Polski?