Debiut Szymona Włodarczyka na miarę oczekiwań. To dobry prognostyk

Na inaugurację sezonu ligi austriackiej Szymon Włodarczyk pokazał próbkę swoich możliwości. Nowy nabytek Sturmu Graz przyczynił się do zwycięstwa z Austrią Wiedeń 3:0.

Rafał Szymański
Szymon Włodarczyk WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk
Były napastnik Górnika Zabrze w mgnieniu oka zaaklimatyzował się w Austrii. Szymon Włodarczyk ma za sobą udane występy zarówno w meczach towarzyskich, jak i krajowym pucharze. W niedzielę po raz pierwszy mógł zaprezentować się w tamtejszej lidze.

W pierwszych 45 minutach zawodnicy Sturmu Graz w zasadzie rozstrzygnęli losy spotkania. Najpierw strzelanie rozpoczął Jusuf Gazibegović, natomiast potem czerwoną kartkę obejrzał gracz Austrii Wiedeń, Marvin Martins.

Goście bardzo szybko wykorzystali grę w przewadze liczebnej. Siedem minut przed zmianą stron z lewej strony dokładnie dośrodkował Manprit Sakaria w kierunku Włodarczyka. Polski snajper wygrał pojedynek powietrzny z dwoma rywalami i z łatwością umieścił piłkę w siatce.

Z David Affengruber przypieczętował wygraną 3:0 Sturmu Graz w pierwszej kolejce austriackiej Bundesligi. W 66. minucie Włodarczyk został zastąpiony przez Bryana Teixeirę.

Kibice Sturmu Graz zacierają ręce po wymarzonym debiucie Włodarczyka w lidze. - Na pewno ma smykałkę do strzelania goli tak, jak tata. Może będzie musiał się poduczyć jeszcze tych piłkarskich umiejętności, w Austrii gra jest szybsza i intensywniejsza - przewidywał w rozmowie z WP SportoweFakty Radosław Gilewicz (więcej TUTAJ).

Austria Wiedeń - Sturm Graz 0:3 (0:2)
0:1 - Jusuf Gazibegović 9'
0:2 - Szymon Włodarczyk 38'
0:3 - David Affengruber 60'

Odważna zapowiedź Carvajala. "Przejedziemy się po Barcelonie"