Przeciwnik postrzelał i czeka na Raków Częstochowa w eliminacjach Ligi Mistrzów

Wiadomo, z kim zagra Raków Częstochowa w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, jeżeli wyeliminuje Karabach Agdam. Na zespół Dawida Szwargi czeka Aris Limassol po zdemolowaniu w dwumeczu BATE Borysów. Ponownie pokazał się Mariusz Stępiński.

Piłkarze Arisu Limassol Instagram / Aris Limassol / Piłkarze Arisu Limassol
Pierwszy mecz na Cyprze zakończył się zwycięstwem 6:2 Arisu Limassol. Przed rewanżem w węgierskim Mezokovesd doszło do kosmetycznych zmian w obu jedenastkach.

Po stronie BATE Borysów zmienili się dwaj piłkarze w ofensywnym trio, w którym Dienis Łapiew i Dmitrij Podstriełow zastąpili Władisława Malkiewicza i Dmitrija Antilewskija. Z kolei do środka pola Arisu trafił Julius Szoke i towarzyszył tam Karolowi Struskiemu.

Teoretycznie trudno było w rewanżu o zdobycie kolejnych ośmiu goli, ale piłkarze dorównali osiągnięciu. Już w 8. minucie Shavy Babicka dorzucił gola do zaliczki Arisu strzałem między nogami w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Mihlaliego Mayambeli. Shavy Babicka dołożył asystę przy golu na 2:1 Arisu, którego zdobył Yannick Gomis i był odpowiedzią niespełna minutę po trafieniu Walerija Gromyko z rzutu karnego dla BATE. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 3:1.

W drugiej połowie doszło do wymiany Polaków w Arisie. Karol Struski opuścił boisko krótko po zmianie stron, ale był na nim już Mariusz Stępiński, który zastąpił Shavy'ego Babickę. Polak zameldował się asystą przy golu na 4:2 Leo Bengtssona w 56. minucie. Szwed nie zmarnował podania Mariusza Stępińskiego i oddał świetne uderzenie zza pola karnego.

Mariusz Stępiński nie zatrzymał się i w 74. minucie dorzucił na konto zespołu gola na 5:2. Polak urwał się katastrofalnie dysponowanym obrońcom BATE i dostawił stopę do zagrania z lewego skrzydła Jadena Montnora. Bramkarz nie miał szansy na zatrzymanie piłki.

Aris Limassol wygrał pierwszy dwumecz w europejskich pucharach. W poprzednim sezonie potknął się na pierwszej przeszkodzie w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, którą stanowiło Neftczi Baku. Aris rozegra w 2023 roku znacznie więcej meczów w pucharach, ponieważ zapewnił sobie występ w grupie.

Rewanż w dwumeczu Rakowa z Karabachem rozpocznie się w środę o godzinie 18 czasu polskiego w Azerbejdżanie. W razie awansu podopieczni Dawida Szwargi rozpoczną rywalizację z Arisem Limassol w przyszłym tygodniu. Z kolei w razie porażki Raków zagra w eliminacjach Ligi Europy z klubem gorszym w dwumeczu HJK z Molde FK. W nim na razie jest 1:0 dla mistrza Finlandii, a rewanż w środę o godzinie 19 w Norwegii.

BATE Borysów - Aris Limassol 3:5 (1:3)
0:1 - Shavy Babicka 8'
1:1 - Walerij Gromyko (k.) 25'
1:2 - Yannick Gomis 26'
1:3 - Caju 35'
2:3 - Aleksandr Martynow 48'
2:4 - Leo Bengtsson 56'
2:5 - Mariusz Stępiński 74'