Decydowały finisze w Lidze Konferencji Europy. Awans byłych ekstraklasowiczów

Piłkarze AEK-u Larnaka i Gzira United awansowali w środę do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Oba zespoły strzeliły gola w końcówce drugiej połowy rewanżu.

Piłkarze AEK-u Larnaka w meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy Instagram / AEK Larnaka / Piłkarze AEK-u Larnaka w meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy
AEK Larnaka wyeliminował białoruski Torpedo-BiełAZ Żodino. Drużyna z Cypru utrzymała przewagę 3:2 z pierwszego meczu. W jej składzie pokazali się trzej piłkarze z przeszłością w PKO Ekstraklasie - Adam Gyurcso, Rafael Lopes i Ivan Trickovski.

Ivan Trickovski asystował przy golu Perego Ponsa, który główkował za kołnierz bramkarza w doliczonym czasie. Generalnie obu zespołom nie udało się zdobyć gola przez 90 minut podstawowego czasu, ale w dodatkowych minutach zrobiły to oba. Trafienie Walerija Gorbaczika na 1:1 było już tylko na pocieszenie dla zespołu z Białorusi.

W eliminacjach Ligi Konferencji Europy pozostaje także inna drużyna z Morza Śródziemnego, a konkretnie z wyspy położonej na nim. Gzira United cieszyła się dzięki atakowi w 86. minucie rewanżu. Strzał Josego Wilksona dał awans klubowi z Malty, ponieważ przegrał drugi mecz tylko 1:2 po wcześniejszym zwycięstwie 2:0 z Football 1991 Dudelange.

Następnym przeciwnikiem AEK-u Larnaka będzie klub lepszy w dwumeczu Maccabi Tel Awiw z Petrocubem Hincesti. W kolei Gzira United zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Viktorii Pilzno z Dritą Gnjilane.

W czwartek dokończenie większości dwumeczów, w tym z udziałem Legii Warszawa, Lecha Poznań i Pogoni Szczecin.