Udany początek drużyny Jana Bednarka

Rozpoczął się sezon w The Championship. W pierwszym meczu po spadku z Premier League piłkarze Southampton zgarnęli komplet punktów, pokonując na wyjeździe Sheffield Wednesday 2:1.

Michał Piegza
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Piłkarze Southampton w rozpoczętym w piątek sezonie The Championship za cel mają postawiony powrót do Premier League. W wyjazdowej potyczce z Sheffield Wednesday w składzie Świętych znalazł się Jan Bednarek. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Goście już w 8. minucie objęli prowadzenie i mieli spotkanie pod kontrolą. Dziewięć minut po zmianie stron miejscowym udało się doprowadzić do remisu. Wydawało się, że już na samym starcie gracze Świętych zgubią pierwsze punkty w sezonie.

Zawodnicy Southampton walczyli do końca. W 87. minucie Che Adams zdobył bramkę na wagę kompletu punktów.

Sheffield Wednesday - Southampton FC 1:2 (0:1)
0:1 - Armstrong 8'
1:1 - Gregory 54'
1:2 - Adams 87'

Burza w Niemczech. "Nasza piłka w ruinie"