Pięknie przymierzył! Tak Warta zaskoczyła mistrza Polski (wideo)

W ramach 3. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmował Wartę Poznań (2:2). Mistrz Polski dał się zaskoczyć już na początku meczu, gdy Miguel Luis niespodziewanym strzałem z dystansu dał Zielonym prowadzenie.

Rafał Smoliński
Miguel Luis Twitter / Canal Plus Sport / Na zdjęciu: Miguel Luis
Po uzyskaniu promocji do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów Raków Częstochowa powrócił do krajowych zmagań. W 3. kolejce PKO Ekstraklasy przeciwnikiem mistrza Polski była Warta Poznań.

Trener Dawid Szwarga zdecydował się na roszady. W bramce gospodarzy pojawił się Kacper Bieszczad i to właśnie on dał się zaskoczyć już w 5. minucie spotkania.

W zupełnie niegroźnej sytuacji na strzał z dystansu zdecydował się Miguel Luis, który doskoczył do bezpańskiej piłki. Portugalczyk oddał płaskie uderzenie, z futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku.

"Ale przymierzył!" - zachwycano się strzałem Luisa na twitterowym profilu redakcji Canal+ Sport. Warta objęła prowadzenie z Rakowem na początku spotkania, ale gospodarze mieli jeszcze sporo czasu na reakcję.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2, a kibice kolejne gole obejrzeli w drugiej połowie (więcej tutaj). Najpierw na 1:1 trafił z rzutu karnego Łukasz Zwoliński. Potem bramkę na 2:1 dla gości zdobył Maciej Żurawski, ale na kilka minut przed końcem spotkania do remisu doprowadził Jean Carlos Silva.