Michał Helik z golem na inaugurację sezonu. Drużyna Krystiana Bielika z jednym punktem

W pierwszym meczu nowego sezonu Michał Helik strzelił jedynego gola dla Huddersfield Town w starciu wyjazdowym z Plymouth Argyle (1:3). Krystian Bielik (Birmingham City) wystąpił w zremisowanym 1:1 spotkaniu ze Swansea City.

Rafał Szymański
Michał Helik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik
Przyjezdni na samym początku stracili bramkę i musieli gonić wynik. Po stronie Plymouth Argyle na listę strzelców wpisał się Morgan Whittakera, zaś drużyna Huddersfield Town doprowadziła do wyrównania tuż przed zmianą stron.

W szóstej minucie doliczonego czasu piłka odbiła się od słupka i trafiła do Michała Helika. Nowy kapitan Huddersfield bez trudu znalazł drogę do siatki. W 1. kolejki The Championship beniaminek wygrał jednak 3:1 dzięki Baliemu Mumbie i Ryanowi Hardiemu.

Krystian Bielik również zagrał od pierwszej minuty. Birmingham City z reprezentantem Polski w składzie zremisowało 1:1 na terenie Swansea. Autorem pierwszej bramki był Siriki Dembele, w drugiej odsłonie wynik wyrównał natomiast Jerry Yates. W doliczonym czasie kadrowicz obejrzał żółtą kartkę.

Wygląda na to, że Bartosz Białkowski przegrał rywalizację o miejsce między słupkami z Matiją Sarkiciem. Polski golkiper związany z Millwall FC w roli rezerwowego obejrzał konfrontację z Middlesbrough. Romain Esse strzelił jedynego gola.

W kadrze Norwich City zabrakło Przemysława Płachety. Na inaugurację "Kanarki" zgarnęły trzy punkty w spotkaniu z Hull City (2:1).

Plymouth Argyle - Huddersfield Town 3:1 (1:1)
1:0 - Morgan Whittaker 6'
1:1 - Michał Helik 45+6'
2:1 - Bali Mumba 71'
3:1 - Ryan Hardie 73'

Swansea City - Birmingham City 1:1 (0:1)
0:1 - Siriki Dembele 45'
1:1 - Jerry Yates 76'