FC Barcelona do 81. minuty przegrywała 1:2. Końcowy wynik to szok

W spotkaniu o Puchar Gampera FC Barcelona pokonała u siebie Tottenham Hotspur 4:2, chociaż do 81. minuty przegrywała 1:2. Jedną z bramek dla mistrza Hiszpanii zdobył Robert Lewandowski.

Tomasz Rosiński
Robert Lewandowski strzelający gola w meczu o Puchar Gampera PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski strzelający gola w meczu o Puchar Gampera
Wtorkowe starcie o Puchar Gampera to dla Barcelony ostatni sprawdzian przed niedzielnym, pierwszym meczem w nowym sezonie La Liga z Getafe CF.

Konfrontacja na Camp Nou rozpoczęła się dla Katalończyków znakomicie, bo już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z prawej strony pola karnego dośrodkował Raphinha, zaś Robert Lewandowski z kilku metrów huknął z pierwszej piłki i pokonał Guglielmo Vicario.

Tottenham odpowiedział jeszcze w pierwszej połowie dwoma golami w wykonaniu Olivera Skippa, któremu przy 2. trafieniu asystował Ivan Perisić.

Podopieczni Xaviego walczyli o doprowadzenie do remisu, ale dość długo bili głową w mur. Jednakże zespół z Barcelony dopiął swego w 81. minucie potyczki, kiedy do futbolówkę do siatki po podaniu od Lamine Yamala posłał Ferran Torres, który wcześniej zmienił Lewandowskiego.

Duma Katalonii zanotowała świetny finisz rywalizacji, gdyż najpierw gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył Ansu Fati, a po chwili wynik batalii ustalił Abde Ezzalzouli.

Puchar Gampera:

FC Barcelona - Tottenham Hotspur 4:2 (1:2)
1:0 - Robert Lewandowski 3'
1:1 - Oliver Skipp 24'
1:2 - Oliver Skipp 36'
2:2 - Ferran Torres 81'
3:2 - Ansu Fati 90'
4:2 - Abde Ezzalzouli 90+3'

*Robert Lewandowski (FC Barcelona) grał do 61. minuty spotkania.

-> Lewandowski rozpoczął strzelanie na nowym stadionie. Piękny strzał Polaka (WIDEO)

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona w sezonie 2023/2024 obroni tytuł mistrza Hiszpanii?