Raków Częstochowa z zaliczką. Sprawdź, kiedy rozegra rewanż

Raków Częstochowa pokonał Aris Limassol 2:1 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tym samym po raz kolejny mistrz Polski pojedzie na teren rywala bronić jednobramkowej zaliczki. Sprawdź, kiedy dojdzie do rewanżu.

Jakub Fordon
mecz Raków Częstochowa - Aris Limassol PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: mecz Raków Częstochowa - Aris Limassol
Rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów Raków Częstochowa rozpoczął od dwumeczu z Florą Tallinn. Mistrz Polski pewnie wyeliminował estoński zespół i w kolejnej rundzie trafił na azerski Karabach Agdam.

Mimo że zespół ten raz po raz eliminował polski kluby w europejskich pucharach, to tym razem było inaczej. Raków po zwycięstwie 3:2 u siebie obronił zaliczkę na wyjeździe, remisując w Baku 1:1. Dzięki temu nie tylko zameldowaliśmy się w trzeciej rundzie, ale także zapewniliśmy sobie grę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Jednak biorąc pod uwagę, że kolejnym rywalem częstochowian był cypryjski Aris Limassol, można było mieć duże nadzieje na awans do decydującej rundy eliminacji. I po pierwszym spotkaniu to mistrz Polski jest bliżej kolejnej fazy.

Już w 7. minucie wynik meczu otworzył Władysław Koczerhin. W drugiej połowie rzut karny wykorzystał Fabian Piasecki, dzięki czemu po godzinie gry Raków prowadził 2:0. W końcówce jednak Aris zdobył bramkę kontaktową po uderzeniu Mihlaliego Mayambeli zza pola karnego.

Tym samym po raz trzeci z rzędu w tej edycji eliminacji LM zespół z Częstochowy pojedzie na rewanż bronić jednobramkowej zaliczki. Dotychczas za każdym razem ta sztuka im się udawała.

Spotkanie Aris Limassol - Raków Częstochowa odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia. Początek meczu o godzinie 19:00 czasu polskiego.