Eredivisie: NKufo na wagę złota

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania gola na wagę trzech punktów dla FC Twente Enschede w spotkaniu z Heraclesem Almelo (2:1) zdobył Blaise Nkufo. Zwycięstwo z beniamnikiem Eredivisie sprawiło, że Twente nadal liczy się w walce o czołowe lokaty holenderskiej ektraklasy.

Maciej Krzyśków

Podopieczni Freda Ruttena, jeżeli myśleli jeszcze o włączeniu się do walki o czołowe lokaty w Eredivisie, musieli wygrać z Heraclesem Almelo. Gospodarze długo nie mogli sforsować defensywny gości, a na dodatek w 72. minucie to właśnie przybysze z Almelo po uderzeniu Gonzalo García-García wyszli na prowadzenie. Radość w ich szeregach nie trwała tylko pięć minut - właśnie wtedy do wyrównania doprowadził Eljero Elia. Ostatnie słowo należało do Twente - po raz kolejny na listę strzelców wpisał się NKufo. Trener Rutten w 92. minucie postanowił zdjąć NKufo z boiska, aby 13 tysięcy widzów zgromadzonych na Arke Stadion mogło zgotować owację na stojąco dla swojego najskuteczniejszego piłkarza (gol w meczu z Heraclesem był 18-stym trafieniem NKufo w tym sezonie - przyp. red)