Ronaldo bohaterem. Zapewnił swojej drużynie finał (WIDEO)

Cristiano Ronaldo zdobył jedynego gola w meczu Al Shorta - Al Nassr. Tym samym jego klub awansował do finału głównie za sprawą Portugalczyka, który został wybranym najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Jakub Fordon
moment uderzenia Cristiano Ronaldo Twitter / ssc_sports / Na zdjęciu: moment uderzenia Cristiano Ronaldo
Wzmocnienia przynoszą efekty w Al-Nassr. Zespół Cristiano Ronaldo rywalizuje obecnie w Arab Club Champions Cup i z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej. Jego rywalem w meczu półfinałowym była drużyna Al Shorta.

Już w pierwszej połowie Portugalczyk otworzył wynik meczu, ale jego bramkę w 31. minucie anulował VAR. Powodem tego była pozycja spalona, na której znajdował się Ronaldo w momencie zdobycia gola.

Dopiero w drugiej odsłonie tej rywalizacji zobaczyliśmy bramkę. W 75. minucie były gracz Manchesteru United podszedł do rzutu karnego podyktowanego po faulu na Sadio Mane. Portugalczyka nie wyczuł bramkarz rywali i ten pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki zdobył gola.

Ostatecznie Al-Nassr zwyciężyło 1:0 i tym samym awansowało do finału Arab Club Champions Club. Zawodnikiem meczu wybrany został właśnie Ronaldo, który dał zwycięstwo swojej drużynie. 38-latek znajduje się w znakomitej formie, bo było to czwarte spotkanie z rzędu, w którym pokonał bramkarza rywali.

W najbliższym czasie klub reprezentanta Portugalii powalczy o tytuł. Jego rywalem będzie zwycięzca drugiego półfinału, a mianowicie Al-Hilal FC lub Al Shabab.