Były zmiennik Lewandowskiego zachwycił. Co za gol! [WIDEO]

Atletico Madryt na inaugurację sezonu pokonał Granadę CF (3:1). Bohaterem spotkania był Memphis Depay. Holenderski piłkarz zdobył piękną bramkę dla swojego zespołu. Zobaczcie sami.

Łukasz Witczyk
gol Depaya w meczu z Granadą Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Depaya w meczu z Granadą
Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Memphisa Depay'a. Holender w FC Barcelonie miał być zmiennikiem Roberta Lewandowskiego, ale doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry. Z kolei w styczniu odszedł do Atletico Madryt, lecz i tam z powodu urazu nie mógł liczyć na regularną grę.

Ten sezon dla Depay'a ma być zupełnie inny. Piłkarz wraca do formy, a mecz pierwszej kolejki La Ligi z Granadą CF rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 58. minucie, kiedy to zmienił Alvaro Moratę. Ta decyzja była strzałem w dziesiątkę trenera Diego Simeone.

Po niespełna dziesięciu minutach Depay wyprowadził swój zespół na prowadzenie i zrobił to w niesamowitym stylu. Napastnik dostał piłkę na trzydziestym metrze i huknął bez zastanowienia. Bramkarz Granady nie miał nic do powiedzenia.

Choć wyciągnął się jak struna, to nie był w stanie zatrzymać piłki, która wycelowana była prosto w okienko. Gola można zobaczyć poniżej. Powtórki można oglądać w nieskonczoność.

- Co on tutaj zrobił?! To jest zawodnik, którego kariera lekko wyhamowała w ostatnich latach, ale teraz pospadały nam kapcie z nóg. Co za trafienie Holendra! Te gesty na trybunach mówią same za siebie - ekscytowali się komentatorzy.

Dodajmy, że Atletico wygrało 3:1. Oprócz Depay'a do siatki rywali trafiali Morata i Llorente, a honorowego gola dla Granady strzelił Samu.