Carling Cup: Arsenal pokonał Liverpool, powrót Fabiańskiego

Łukasz Fabiański zagrał swój pierwszy mecz w tym sezonie. W środowy wieczór wystąpił przeciwko Liverpoolowi w Pucharze Ligi, a Kanonierzy wygrali 2:1. Z kolei Chelsea Londyn pokonała Bolton Wanderers 4:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Emirates Stadium zapowiadał się świetny mecz, w którym Arsenal o awans do kolejnej rundy miał powalczyć z Liverpoolem. Arsene Wenger, obchodzący okrągły jubileusz (po raz 750. zasiadł na ławce Arsenalu), dał szansę gry młodym piłkarzom, wśród których znalazł się Łukasz Fabiański.

Na ławce usiadł Wojciech Szczęsny. Rafael Benitez też postawił głównie na zmienników. Lepszym zespołem okazali się Kanonierzy. Najpierw bramkę zdobył 19-letni Fran Merida, ale jeszcze w pierwszej połowie Fabiańskiego pokonał Emiliano Insua. Polak był w tej sytuacji bez szans. W drugiej połowie zwycięstwo Arsenalowi zapewnił Nicklas Bendtner.

W innym meczu bez problemu do dalszej fazy awansowała Chelsea Londyn. The Blues rozgromili na Stamford Bridge Bolton Wanderers. Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał również Manchester City, który wygrał 5:1 ze Scunthorpe.