Gorąco przed meczem Legii. Austriacka policja wydała zakaz

Piłkarze stołecznego klubu udali się do Wiednia na rewanż z Austrią w ramach eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Przed początkiem spotkania doszło jednak do scysji z policją, która nie chciała wpuścić na obiekt fanów Legii.

MM
kibice Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
Powodem, przez który austriacka policja zablokowała wpuszczanie na sektor gości kibiców Legii Warszawa, miały być zbyt duże banery, jakie przywieźli ze sobą fani. Ostatecznie jednak, jak przekazał serwis Legia.net, kibice zostali wpuszczeni na trybuny.

O sprawie poinformował na Twitterze serwis Hooligans.cz Official. To właśnie ten profil przekazał, że policja miała obiekcje co do wielkości transparentów przywiezionych przez kibiców Legii.

Finalnie porozumienie zostało osiągnięte. Z opóźnieniem, ale jednak, sympatycy klubu ze stolicy Polski wypełnili sektor przeznaczony dla kibiców gości po brzegi. Głośny doping niósł się po obiekcie w Wiedniu i wydawał się być bardziej słyszalny od wsparcia, jakie oferowali sympatycy gospodarzy dla miejscowej Austrii.

Humory fanów Legii poprawiły się po tym, jak w 39. minucie Juergen Elitim huknął z lewej nogi zza pola karnego i umieścił piłkę w bramce rywali, wyprowadzając klub z Łazienkowskiej na prowadzenie 1:0. Kilka minut później Paweł Wszołek miał okazję podwyższyć rezultat, ale zmarnował dogodną sytuację.

Na przerwę Legia schodziła jednak przy prowadzeniu 2:0, bowiem pod koniec pierwszej połowy ładną akcję warszawian główką wykończył Marc Gual. To sprawiło, że w tym momencie polski zespół objął prowadzenie 3:2 w dwumeczu III rundy el. Ligi Konferencji Europy. Pierwsza część gry przebiegła absolutnie pod dyktando ekipy Kosty Runjaicia.