Lechia potknęła się na Podkarpaciu. Wielka radość rzeszowian

Dzięki dwóm bramkom zdobytym w ciągu kilku minut, Resovia pokonała bezradną Lechię Gdańsk 2:0 i wygrała drugi mecz w sezonie. Ekipa znad morza nie miała wiele do powiedzenia w konfrontacji z dobrze zorganizowanymi rzeszowianami.

Michał Gałęzewski
Jan Biegański WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Jan Biegański
Zdecydowanymi faworytami byli gdańszczanie, którzy w pierwszych czterech kolejkach zdobyli 7 punktów przy czterech Resovii. Od początku to Lechia grała częściej piłką, ale oprócz strzału Dominika Piły czy akcji Conrado niewiele z tego wynikało. Rzeszowianie, którzy dobrze spisywali się w defensywie czekali na swoje szanse.

Te nadeszły względnie szybko. W 23. minucie po rzucie rożnym pierwszy strzał rzeszowian był zablokowany, ale dobijał Radosław Kanach i pokonał Bohdana Sarnawśkyja. Ukraiński bramkarz Lechii przy tej akcji Resovii był bez szans, ale trzy minuty później popełnił olbrzymi błąd, który mocno obciąża jego konto. Po zabawie z piłką przed polem karnym zabrał mu ją Maciej Górski i strzelił celnie do pustej bramki.

Do przerwy Lechia, która biorąc pod uwagę historię budowy tej drużyny - praktycznie brak sparingów i transfery last minute - powinna grać z tygodnia na tydzień coraz lepiej, biła głową w mur. Resovia kontrolowała sytuację na boisku i nastawiła się na groźnie wyglądające kontry. Gole w I połowy już jednak nie padły.

Od początku drugiej połowy spotkania Lechia znów miała więcej z gry, ale nie było z tego ciekawych sytuacji. Gdy już na taką się zapowiadało, brakowało dokładności. Trenerzy obu zespołów decydowali się na zmiany, ale przez długi czas nic z tego nie wynikało.

Najlepszą okazję do strzelenia gola gdańszczanie mieli na 10 minut przed końcem, jednak najpierw Michał Gliwa obronił piłkę po zagraniu jego kolegi z zespołu, a następnie po rzucie rożnym złapał futbolówkę bitą przez Andreia Chindrisa. Do końca atakowała Lechia, jednak brakowało jej konkretów i trzy punkty zostały w Rzeszowie.

Resovia - Lechia Gdańsk 2:0 (2:0)
1:0 - Radosław Kanach 23'
2:0 - Maciej Górski 26'

Resovia: Michał Gliwa - Wołodymir Zastawnyj, Kornel Osyra, Hlib Buchał, Dylan Lempereur - Radosław Kanach, Radosław Bąk (70' Jerzy Tomal) - Rafał Mikulec, Marcin Urynowicz (82' Bartłomiej Eizenchart), Kamil Mazek (70' Adrian Łyszczarz) - Maciej Górski (82' Bartłomiej Ciepiela).

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawśkyj - Dawid Bugaj, Tomasz Neugebauer (70' Andrei Chindris), Elias Olsson, Conrado - Iwan Żelizko, Rifet Kapić (46' Jan Biegański) - Camilo Mena, Luis Fernandez, Dominik Piła (65' Kacper Sezonienko) - Łukasz Zjawiński (70' Jakub Sypek).

Żółte kartki: Kanach, Mikulec (Resovia), Neugebauer, Conrado (Lechia).

Sędzia: Mateusz Jenda.