Pierwszy punkt beniaminka w Serie A. Karol Linetty był zmiennikiem

Cagliari Calcio zapunktowało jako pierwsze spośród beniaminków ligi włoskiej. Drużyna z Sardynii zremisowała 0:0 z Torino FC. Karol Linetty pokazał się jako zmiennik.

Karol Linetty PAP/EPA / Roberto Bregani / Na zdjęciu: Karol Linetty
Cagliari dostało się do elity pod wodzą trenera Claudio Ranierego i poprzez baraże. Jeszcze przed spadkiem z Serie A, drużyna z Sardynii miała problem z punktowaniem na wyjazdach. W poniedziałek rozpoczęła rozgrywki meczem na Stadio Olimpico w Turynie. Starała się o lepszy wynik niż inni beniaminkowie Frosinone oraz Genoa, którzy ponieśli porażki na inaugurację.

Torino zakończyło poprzedni sezon na najniższym - 10. miejscu w górnej połowie tabeli. Bilans Byków na własnym stadionie nie robił dobrego wrażenia. Granata odniosła pięć wygranych, a po siedem razy zremisowała i poniosła siedem porażek. Ponadto, w ośmiu ostatnich meczach z Cagliari zwyciężyła tylko raz.

Rywalizacja nie była atrakcyjna, z boiska nie powiało wielkim optymizmem dla kibiców obu zespołów. Piłkarze Torino i Cagliari oddali tylko po dwa celne uderzenia, miały współczynnik xG na poziomie niższym niż jeden. Nieco aktywniejsi byli gospodarze, ale Cagliari solidnie broniło i zachowało czyste konto. Trener Ivan Jurić wprowadził Karola Linettego w 68. minucie za Samuela Ricciego. Był to pierwszy występ Polaka w sezonie po nieobecności w Pucharze Włoch.

Torino FC - Cagliari Calcio 0:0

Torino: Vanja Milinković-Savić - Perr Schuurs, Alessandro Buongiorno, Ricardo Rodriguez (75' David Zima) - Raoul Bellanova, Samuele Ricci (68' Karol Linetty), Ivan Ilić, Mergim Vojvoda - Nikola Vlasić (68' Pietro Pellegri), Yann Karamoh (46' Nemanja Radonjić) - Antonio Sanabria (87' Simone Verdi)

Cagliari: Boris Radunović - Gabriele Zappa, Edoardo Goldaniga (46' Alessandro Di Pardo), Alberto Dossena, Adam Obert (87' Alessandro Deiola) - Nahitan Nandez (71' Leonardo Pavoletti), Ibrahim Sulemana, Antoine Makoumbou, Paulo Daniel Dentello Azzi - Gaetano Oristanio (61' Jakub Jankto), Zito Luvumbo (61' Eldor Szomurodow)

Żółte kartki: Buongiorno (Torino) oraz Pavoletti (Cagliari)

Sędzia: Francesco Cosso