Zespół Matty'ego Casha zdobył ogromną zaliczkę. Jest jedną nogą w grupie

Wyjazdowa wygrana 5:0 z Hibernian FC praktycznie gwarantuje Aston Villi awans do grupy Ligi Konferencji Europy. Pogromca Lecha Poznań przystąpi do rewanżu z Dnipro bez zaliczki.

Matty Cash w czasie treningu Aston Villi Materiały prasowe / Aston Villa / Na zdjęciu: Matty Cash w czasie treningu Aston Villi
Aston Villa dostała się do europejskich pucharów po raz pierwszy od 2010 roku. Na zakończenie pierwszej dekady tego wieku klub z Birmingham dwa razy nie poradził sobie w eliminacjach Ligi Europy z przebiciem do grupy. Aston Villa przegrywała w dwóch sezonach z rzędu z Rapidem Wiedeń. Po raz ostatni w grupie była więc w 2008 roku. Powrót wydawał się bardziej niż prawdopodobny, ponieważ zespół Matty'ego Casha trafił w losowaniu na szkocki Hibernian FC.

Aston Villa nie odkładała w czasie zdobycia przewagi i już po pierwszej połowie prowadziła 3:0. Do dwóch goli Olliego Watkinsa dołożył jednego Leon Bailey. Po przerwie Ollie Watkins skompletował hat-tricka, a krótko po ostatnim golu na 5:0 Douglasa Luiza wszedł na boisko z ławki rezerwowych Matty Cash.

Spartak Trnawa dostał się do czwartej rundy eliminacji dzięki zwycięstwu z Lechem Poznań. Słowacka drużyna odrobiła na własnym stadionie stratę z Bułgarskiej, po czym rozstrzygnęła dwumecz. Tym samym Spartak znalazł się o jedną rundę od grupy, a na jej drodze stanęło mające problemy Dnipro. Oba mecze w tej rywalizacji zostaną rozegrane na Słowacji - pierwszy w środę w Trnawie, a drugi będzie za osiem dni w Koszycach.

W środowym meczu dwóch goli i dwóch czerwonych kartek padł remis 1:1. Spartak był na prowadzeniu, ale nie nacieszył się nim nawet przez kwadrans i los awansu rozstrzygnie się za tydzień.