Klub Damiana Szymańskiego będzie gonić w rewanżu o Ligę Mistrzów

AEK Ateny długo grał z przewagą piłkarza w meczu z Royalem Antwerp, ale nie udokumentował tego ani jednym golem. Tym samym przystąpi do domowego rewanżu w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów po porażce 0:1.

piłkarze AEK Ateny Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: piłkarze AEK Ateny
AEK Ateny sprawił małe zaskoczenie w poprzedniej rundzie i wyeliminował Dinamo Zagrzeb. Dwumecz, rozegrany w cieniu zamieszek i śmierci greckiego kibica, miał szalone zakończenie. AEK Ateny strzelił dwa gole na miarę awansu w czasie doliczonym do rewanżu, przed którym z korzystnego wyniku cieszyło się Dinamo. W ostatniej rundzie eliminacji zespół Damiana Szymańskiego trafił na belgijski Royal Antwerp.

AEK źle wystartował w Belgii. Zanim na dobre rozgościł się na stadionie przeciwnika, zrobiło się 1:0 dla Royalu. Vincent Janssen dostał podanie w tempo od Arthura Vermeerena i oddał techniczne uderzenie w kierunku dalszego narożnika w bramce gości. W przerwie z boiska zszedł Damian Szymański, a od 53. minuty AEK grał z przewagą zawodnika. Goście nie udokumentowali tego ani jednym golem i na pościg pozostało im 90 minut rewanżu u siebie.

Także we wtorek rozpoczął się dwumecz Rangers FC z PSV Eindhoven. Drużyna z Eredivisie wybrała się do Glasgow po wysokim zwycięstwie ze Sturmem Graz w poprzednim dwumeczu. Rywalizacja ze szkockim zespołem była trudniejsza, a PSV straciło gola w ostatniej minucie podstawowego czasu w pierwszej połowie. Do bramki holenderskiego zespołu strzelił Abdallah Sima.

Zabawa nabrała rumieńców po przerwie. W drugiej części meczu padły trzy gole. PSV dopadło Rangersów, szkocka drużyna odzyskała prowadzenie, po czym w 80. minucie strzał doświadczonego Luuka De Jonga zdecydował o remisie 2:2. W gąszczu zawodników, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, okazał się najsprytniejszy. Tym samym przed rewanżem w Eindhoven nieco wygodniejsza jest sytuacja PSV.