Derby Warta - Lech znów odbędą się w Poznaniu

Derby Poznania ponownie na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Warta jeden raz zagra w roli gospodarza w stolicy Wielkopolski.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Enea Stadion WP SportoweFakty / Michał Jankowski / Na zdjęciu: Enea Stadion
W 8. kolejce PKO Ekstraklasy zieloni opuszczą na jedno spotkanie Stadion Respect Energy w Grodzisku Wlkp.

Kluby podpisały już umowę w tej sprawie, a jednorazową zgodę na zmianę miejsca rozegrania meczu wydała zielonym Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Zdecydowaliśmy się przenieść ten mecz z Grodziska Wlkp. głównie z myślą o kibicach, aby jak najwięcej ludzi mogło obejrzeć pojedynek dwóch najlepszych poznańskich drużyn w ekstraklasie. Dla klubu jest to też decyzja biznesowa - więcej osób na trybunach oznacza bowiem wyższe wpływy do budżetu. Wierzymy, że wrześniowy mecz będzie przede wszystkim prawdziwym świętem sportowym w stolicy Wielkopolski - powiedział członek zarządu Warty, Maciej Wojdyło.

- Cieszymy się, że jest w mieście miejsce, w którym mogą się odbyć piłkarskie derby, ale nadal priorytetem dla Warty jest powrót do Poznania i możliwość rozgrywania oficjalnych meczów ligowych na nowym stadionie przy Drodze Dębińskiej - zaznaczył.

Mecz Warta Poznań - Lech Poznań odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 17.30.

ZOBACZ WIDEO: Konkretne pytanie o "Lewego". Odpowiedź kibiców inna niż zwykle
Jaki będzie wynik meczu Warta Poznań - Lech Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×