Sebastian Szymański nie hamuje. Kolejne show Polaka w pucharach

Reprezentant Polski pozostaje w wysokiej formie. W wygranym 5:1 meczu Fenerbahce z FC Twente strzelił gola i asystował. Daleko od grupy Ligi Europy jest Ludogorec Razgrad. Zespół Jakuba Piotrowskiego dostał lanie 1:4 od Ajaksu.

Sebastian Szymański Materiały prasowe / Fenerbahce / Twitter / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Sebastian Szymański przebił się do podstawowego składu Fenerbahce Stambuł i wciąż prezentuje się dobrze w ofensywie zespołu Ismaila Kartala. W wygranym 5:1 meczu u siebie z FC Twente asystował przy golu Jaydena Oosterwolde, a następnie sam oddał uderzenie do bramki po dograniu Freda. Liczby Sebastiana Szymańskiego w eliminacjach Ligi Konferencji Europy to już trzy bramki oraz trzy asysty.

Ludogorec Razgrad najpewniej nie pokaże się w grupie Ligi Europy. Zaczynał w eliminacjach Ligi Mistrzów, a spadnie do Ligi Konferencji Europy. Drużyna Jakuba Piotrowskiego poniosła porażkę 1:4 w meczu u siebie z Ajaksem. Jej największą zmorą okazał się Mohammed Kudus, który popisał się hat-trickiem. Piotrowski rozegrał pełne spotkanie.

Aris Limassol, który w eliminacjach Ligi Mistrzów przegrał z Rakowem, walczy o grupę Ligi Europy ze Slovanem Bratysława. W pierwszym meczu na Słowacji przegrał 1:2, a mogło być jeszcze gorzej. Slovan miał już dwubramkową przewagę. Aris odpowiedział na to golem Mihlaliego Mayambeli, przy którym miał udział zmiennik Mariusz Stępiński. W pierwszej połowie w Arisie zagrał z kolei Karol Struski.

Tomasz Kędziora i spółka nie stracili ani jednego gola w poprzednim dwumeczu z Hajdukiem Split. Kolejna rywalizacja ze szkockim Heart of Midlothian rozpoczęła się gorzej, ponieważ już w 9. minucie PAOK Saloniki stracił bramkę z rzutu karnego. Grecka drużyna miała dużo czasu na poprawienie wyniku i nie zmarnowała go. Wcześnie doprowadziła do remisu z kolejnego rzutu karnego, a w 75. minucie zdobyła gola na 2:1 strzałem Andriji Zivkovicia. Tomasz Kędziora grał przez pełne spotkanie.

W jednej z najciekawszych par w eliminacjach Ligi Konferencji Europy spotkały się Osasuna Pampeluna z Club Brugge. Zespół Michała Skórasia czuł się swobodnie w Hiszpanii i w 52. minucie zdobył prowadzenie 1:0. Andreas Skov Olsen strzelił gola po asyście Hansa Vanakena. Osasuna co prawda doprowadziła do remisu, ale nacieszyła się nim przez zaledwie dwie minuty. Club Brugge ruszył raz jeszcze do ataku, a uderzenie na 2:1 Maxima De Cuypera mocno zwiększyło jego szansę na awans przed rewanżem w Belgii. Skóraś nie pojawił się na boisku.