Hiszpanie o problemach Lewandowskiego. "Na zakręcie"

Robert Lewandowski przerwał w niedzielę złą serię i strzelił gola w meczu z Villarreal CF (4:3). Media w Hiszpanii nie popadły jednak w optymizm. Dziennikarze zwrócili uwagę na problem Polaka.

Mateusz Kozanecki
Robert Lewandowski PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski na gola w meczu ligowym czekał od 23 maja, gdy trafił w przegranym spotkaniu z Realem Valladolid (1:3). W minioną niedzielę przesądził o losach zwycięstwa z Villarreal CF (4:3).

"Zakończył swoją niemoc strzelecką, która zaczynała budzić niepokój w FC Barcelonie. (...) W 2023 roku, w 28 meczach, strzelił zaledwie 15 goli" - czytamy na portalu sport.es.

Dziennikarze w Hiszpanii zwrócili uwagę na to, że średnia zdobywanych przez Lewandowskiego bramek znacząco spadła, a sam piłkarz znalazł się "na zakręcie" swojej kariery.

"Xavi daje mu minuty, choć mecze rozstrzygają inni" - podsumowali ostatnie występy Polaka.

Wskazują jednocześnie, że problemy Lewandowskiego mogą się pogłębić już za kilka miesięcy. Wtedy do zespołu dołączy młody Vitor Roque.

18-letni Brazylijczyk występuje obecnie w Atletico Paranaense. Do Barcelony natomiast przejdzie w styczniu 2024 roku.

Po trzech meczach FC Barcelona zajmuje 3. miejsce w rozgrywkach La Liga. Prowadzi Real Madryt, a druga jest Girona FC. W niedzielę, 3 września, Katalończycy zagrają na wyjeździe z Osasuną Pampeluna.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski powinien zmienić klub?