Polacy zachwycili! "Widowiskowo, skutecznie i twardo w obronie"

Reprezentacja Polski U-20 wysoko pokonała Portugalię w turnieju Elite League. Biało-Czerwoni zaaplikowali rywalom cztery gole, nie tracąc żadnego. Zobacz skrót meczu.

Robert Czykiel
mecz Polska - Portugalia U-20 Twitter / Na zdjęciu: mecz Polska - Portugalia U-20
Od pewnego czasu wiele dobrego dzieje się w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Coraz częściej nasi młodzi piłkarze nie odstają na tle największych europejskich potęg. W piątek 8 września potwierdziła to kadra U-20.

Podopieczni Miłosza Stępińskiego biorą udział w rozgrywkach Elite League. Na początek Biało-Czerwoni zmierzyli się z Portugalią. Faworytem była drużyna przeciwna, ale boisko to mocno zweryfikowało.

Polacy zagrali koncertowo. To było połączenie bezbłędnej gry w obronie z zabójczą skutecznością w ofensywie. Nasi reprezentacji sprawili dużą niespodziankę, wygrywając aż 4:0.

"Jak gra kadra Polski U-20? Widowiskowo, skutecznie i twardo w obronie! Taką reprezentację aż chce się oglądać" - komentuje TVP Sport.

W pierwszej połowie piłkę w bramce umieścili Cezary Polak, Marcel Błachewicz oraz Dominik Marczuk. Po przerwie wynik spotkania ustalił Tomasz Pieńko.

Polacy nie mogą zbyt długo świętować zwycięstwa. Przed nimi mecz z kolejnym europejskim gigantem. W poniedziałek 11 września zagramy z Niemcami, którzy Elite League rozpoczęli od remisu 1:1 z Włochami. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:15 w Legnicy, a transmisja na żywo w TVP Sport.