Trwa czarna seria Sandecji Nowy Sącz. To już osiem kolejek niemocy

Sandecja Nowy Sącz nie radzi sobie w II lidze. Najgorsza drużyna w tabeli nie zwyciężyła w ośmiu kolejkach, a do tego odpadła z Fortuna Pucharu Polski. Tym razem została pokonana 0:1 przez ŁKS II Łódź.

piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Jedyna bramka w Łodzi padła dopiero w końcówce podstawowego czasu. Była 89. minuta, kiedy Oskar Koprowski wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Sandecji Nowy Sącz do oddania decydującego strzału. ŁKS II Łódź powrócił dzięki kompletowi punktów na miejsce premiowane awansem i nieznacznie ustępuje tylko Raduni Stężyca.

Z kolei Sandecja zajmuje ostatnie miejsce w stawce z zaledwie dwoma punktami na koncie. Spadkowicz z Fortuna I ligi jest jedynym drugoligowcem, który nie zwyciężył od początku sezonu. Przełomu nie przyniosła jak dotąd zmiana trenera z Tomasza Kafarskiego na Łukasza Surmę.

Niedziela na najniższym szczeblu centralnym należała do gospodarzy. W drugim meczu Stal Stalowa Wola zwyciężyła z Hutnikiem Kraków 2:1. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Co prawda Hutnik objął w niej prowadzenie, ale radość z przewagi skończyła się po zaledwie dwóch minutach. Tyle zajęło Adamowi Imieli odpowiedzenie na gola Krystiana Lelka.

Krótko po przerwie była ogromna szansa Stali na zdobycie gola, ale Jakubowi Kowalskiemu nie udało się pokonanie Wiktora Kaczorowskiego strzałem z rzutu karnego. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło więc dopiero w 75. minucie, kiedy to Lucjan Klisiewicz oddał perfekcyjny strzał z dystansu w okienko Hutnika.

8. kolejka II ligi:

Stal Stalowa Wola - Hutnik Kraków 2:1 (1:1)
0:1 - Krystian Lelek 32'
1:1 - Adam Imiela 34'
2:1 - Lucjan Klisiewicz 75'

ŁKS II Łódź - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
1:0 - Oskar Koprowski 89'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Sandecja Nowy Sącz utrzyma się w tym sezonie w II lidze?