Górnik Łęczna bez litości dla Czarnych, Stomilanki Olsztyn blisko sensacji w Łodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / GKS Górnik Łęczna - Piłka Nożna Kobiet / Na zdjęciu: Roksana Ratajczyk (przy piłce); mecz Górnik Łęczna - Czarni Antrans Sosnowiec

W czasie gdy GKS Katowice walczył w eliminacjach Ligi Mistrzyń pozostałe kluby Orlen Ekstraligi rywalizowały w 4. kolejce. W jej hicie Górnik Łęczna pewnie pokonał Czarnych Antrans Sosnowiec 3:0.

Czwarta seria gier rozpoczęła się w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy Rekord podejmował AZS UJ Kraków. Nastąpił podział punktów w 8. minucie samobójcze trafienie zaliczyła Wiktoria Malinowska z drużyny Jagiellonek, ale w 40. jej koleżanka trafiła do bialskiej siatki i ustaliła wynik meczu na 1:1.

W Łodzi UKS SMS mierzył się ze Stomilankami Olsztyn. Po pierwszej połowie i trafieniach Patrycji Balcerzak, samobójczym Justyny Libery oraz Aleksandry Stasiak wydawało się, że ekipa Marka Chojnackiego prowadzi tak pewnie, że do końca spotkania emocji już raczej nie będzie. Nic bardziej mylnego. W 70. minucie gola na 1:3 strzeliła Marta Vidal, a w 86. bramkę kontaktową dla piłkarek z Warmii zdobyła Fran wykorzystując dalekie wyjście Moniki Sowalskiej. Finalnie trzy punkty pozostały przy Milionowej, ale gorąco było do samego końca.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosły piłkarki AP Orlen Gdańsk, które w Tczewie pokonały Pogoń Dekpol 3:0. Już w 3. minucie konto bramkowe gdańszczanek otworzyła Clarissa Kirsch-Downs, a w 22. na 2:0 podwyższyła Olga Massombo. Z kolei w 72. minucie drużyna Tomasza Borkowskiego miała rzut karny, który na bramkę zamieniła Kim Sanford.

A w najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki Górnik Łęczna wygrał z Czarnymi Antrans Sosnowiec 3:0. Ekipa z Lubelszczyzny znów popisała się golem w pierwszej minucie. Po 20 sekundach gry już prowadziła, gdy Aleksandra Posiewka dobiła strzał koleżanki. Tuż przed przerwą rezultat podwyższyła była piłkarka Czarnych Dorota Hałatek, a w 85. minucie Oliwia Rapacka dołożyła jeszcze jedną bramkę. Zwycięstwo to mogło być jeszcze bardziej okazałe, lecz w 70. minucie Roksana Ratajczyk z rzutu karnego trafiła w poprzeczkę.

Z kolei w niedzielnym meczu w Koninie Medyk Polomarket przegrał ze Śląskiem Wrocław aż 2:5. Strzelanie rozpoczęła w 9. minucie Joanna Węcławek, ale później to gospodynie wyszły na prowadzenie po trafieniach Patrycji Ziemby w 29. minucie z karnego oraz w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. W drugich 45. minutach trafiały jednak już tylko przyjezdne - dwuktornie Klaudia Adamek i po razie Aleksandra Żurek oraz Magdalena Półrolniczak.

W związku z udziałem w eliminacjach Ligi Mistrzyń piłkarek GKS-u Katowice, ich wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin został przełożony na 20 października.

Wyniki 4. kolejki Orlen Ekstraligi:

Rekord Bielsko-Biała - AZS UJ Kraków 1:1 (1:1) 1:0 - Wiktoria Malinowska 8' - z karnego 1:1 - Anna Zapała 40'

UKS SMS Łódź - Stomilanki Olsztyn 3:2 (3:0) 1:0 - Patrycja Balcerzak 18' 2:0 - Justyna Libera 29' - sam. 3:0 - Aleksandra Stasiak 45+3' 3:1 - Marta Vidal 70' 3:2 - Fran 86'

Pogoń Dekpol Tczew - AP Orlen Gdańsk 0:3 (0:2) 0:1 - Clarissa Kirsch-Downs 3' 0:2 - Olga Massombo 22' 0:3 - Kimberly Sanford 72' - z karnego

Górnik Łęczna - Czarni Antrans Sosnowiec 3:0 (2:0) 1:0 - Aleksandra Posiewka 1' 2:0 - Dorota Hałatek 43' 3:0 - Oliwia Rapacka 85'

Medyk Polomarket Konin - Śląsk Wrocław 2:5 (2:1) 0:1 - Joanna Węcławek 9' 1:1 - Patrycja Ziemba 29' - z karnego 2:1 - Patrycja Ziemba 45+3' 2:2 - Klaudia Adamek 53' 2:3 - Klaudia Adamek 58' 2:4 - Aleksandra Żurek 72' 2:5 - Magdalena Półrolniczak 90'