Stadiony świata. Co za gol Polaka przeciwko Niemcom [WIDEO]

Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć mecz reprezentacji Polski U20, byli świadkami pięknego gola. Jego autorem był Tomasz Pieńko.

Szymon Michalski
gol Tomasza Pieńki Twitter / TVP Sport / gol Tomasza Pieńki
W poniedziałek doszło do towarzyskiego spotkania reprezentacji Polski U-20 z reprezentacją Niemiec U-20 w Legnicy. Po pierwszej połowie na tablicy widniał rezultat remisowy (1:1).

Autorem jedynego gola dla Biało-Czerwonych był Tomasz Pieńko. 19-letni pomocnik popisał się fenomenalnym uderzeniem z pola karnego.

W tej sytuacji bramkarz reprezentacji Niemiec, Mio Backhaus, próbował interweniować, ale był bez szans. Gola Pieńki na platformie X (dawny Twitter) udostępniło TVP Sport.

Pod zamieszczonym materiałem wideo TVP Sport zdecydowało się także na wymowny komentarz. "P.S. W tej U20 to jednak potrafią wziąć ciężar gry na siebie..." - napisano. To oczywiście odwołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, która w niedzielę po fatalnym meczu przegrała w Albanii 0:2.

Przypomnijmy, że na co dzień Tomasz Pieńko jest zawodnikiem Zagłębia Lubin. Do tej pory w wystąpił w siedmiu spotkaniach pierwszej drużyny. W sezonie 2023/2024 spędził na boisku blisko 400 minut, jednak nie zdołał zdobyć ani jednego gola czy też asysty.

Przypomnijmy, że w ostatnim meczu reprezentacja Polski U20 (w ramach turnieju Elite League) pokonała Portugalię aż 4:0. Autorem jednego gola był wspomniany Tomasz Pieńko.