Szybkie ciosy RB Lipsk. Duże problemy Borussii Dortmund

Działo się w sobotnich meczach 4. kolejki Bundesligi. Do końca o wygraną musiała walczyć Borussia Dortmund. Pewnie po trzy punkty sięgnął zespół RB Lipsk.

Michał Piegza
Mats Hummels Getty Images / Alexandre Simoes/Borussia Dortmund / Na zdjęciu: Mats Hummels
Rozpędzają się rozgrywki Bundesligi. W sobotę w 4. kolejce najciekawiej zapowiadało się spotkanie we Fryburgu.

Freiburg podejmował Borussię Dortmund, która dwa ostatnie mecze zremisowała. Potyczka dobrze rozpoczęła się dla gości, którzy od 11. minuty prowadzili. Zbytnie rozkojarzenie przyjezdnych sprawiło, że w doliczonym czasie 1. połowy gospodarze zdobyli dwie bramki.

Borussia wyrównała po godzinie. W końcówce zespół Freiburga musiał sobie radzić w osłabieniu, co wykorzystali przyjezdni. Na dwie minuty przed końcem Mats Hummels zdobył swoją drugą bramkę w meczu. W doliczonym czasie wynik gry ustalił Marco Reus.

Bez problemów swój mecz wygrał RB. Zespół z Lipska już w 27. minucie prowadził z Augsburgiem 3:0 i później mógł myślami być przy meczu w Lidze Mistrzów.

Wygrał VfB, drużyna ze Stuttgartu w wyjazdowym spotkaniu z FSV Mainz dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Za drugim razem gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć.

Wciąż tylko punkt na koncie ma FC Koeln. Gospodarze w sobotę musieli uznać wyższość Hoffenheim, które rywala ustawiło sobie już w pierwszej akcji meczu. Ostatecznie goście wygrali 3:1.

Na zwycięską ścieżkę wrócił VfL Wolfsfburg. Wilki pokonały u siebie 2:1 Union. Dla berlińczyków była to druga porażka z rzędu.

1.FC Koeln - TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (0:2)
0:1 - Kramarić 1'
0:2 - Grillitsch 28'
0:3 - Beier 52'
1:3 - Selke 61'

1.FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 1:3 (0:0)
0:1 - Guirassy 56'
1:1 - Barreiro 70'