Nie stawił się na zgrupowaniu kadry. Wyjaśniła się sytuacja Skorupskiego

Drobna kontuzja sprawiła, że Łukasz Skorupski nie przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski. Bramkarz powoli wraca do pełni sił.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Łukasz Skorupski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Dotychczasowy selekcjoner reprezentacji Polski mógł mówić o dużym pechu przed wrześniowym zgrupowaniem. Fernando Santos pierwotnie wysłał powołanie Łukaszowi Skorupskiemu, jednak okazało się, że ten zmaga się z problemami zdrowotnymi, choć przeciwko Cagliari Calcio (2:1) zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Z powołania nie skorzystał również Kamil Grabara, narzekający na kontuzję. W tych okolicznościach Santos dał szansę piątemu w hierarchii bramkarzy Marcinowi Bułce, który zaczął regularnie grać w Ligue 1.

Wygląda na to, że zgodnie z wcześniejszymi prognozami, uraz Skorupskiego nie był zbyt poważny. Jak czytamy w opublikowanym w środę komunikacie opublikowanym przez przedstawiciela Serie A, doświadczony bramkarz częściowo trenował z resztą drużyny Thiago Motty.

Istotny jest fakt, że Skorupski rozegrał 45 minut wygranym 1:0 spotkaniu kontrolnym z Arezzo. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby Polak znalazł się w kadrze Bologna FC na mecz czwartej kolejki ligowej z Hellasem Werona (18 września).

ZOBACZ WIDEO: Wskazał największy problem reprezentacji Polski. "Nie mamy nic"

Czytaj więcej:
Rewolucja w reprezentacji. PZPN wydał komunikat
Albańczycy trafili w punkt. Tym dla Santosa była porażka w Tiranie

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Skorupski powinien być powoływany do kadry narodowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×