Michalski z trafieniem w derbach. Bramkarz nawet nie drgnął [WIDEO]

Damian Michalski znowu błysnął skutecznością. Obrońca zapewnił remis 1:1 SpVgg Greuther Fuerth w starciu derbowym z 1.FC Nuernberg.

Rafał Szymański
gol Michalskiego Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: gol Michalskiego
Po przeprowadzce do Niemiec defensor regularnie zdobywa bramki. Damian Michalski wyszedł w podstawowym składzie na piątkowy mecz szóstej kolejki 2. Bundesligi i szybko poprawił swoje statystyki.

W ósmej minucie rywalizacji Julian Green popisał się dokładnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego w kierunku ustawionego w polu karnym Polaka. Damian Michalski uwolnił się spod opieki przeciwników, a następnie oddał strzał głową. Bramkarz Carl Klaus w tej sytuacji nie podjął interwencji.

Przyjezdni w końcówce pierwszej połowy wypuścili jednak komplet punktów z rąk. 17-letni Can Yilmaz Uzun podszedł do rzutu karnego i swoim uderzeniem ustalił rezultat prestiżowych derbów Frankonii na 1:1.

Po raz pierwszy Michalski spędził 90 minut na placu gry i strzelając drugiego gola w tym sezonie, dał radość sympatykom SpVgg Greuther Fuerth. Rok temu Niemcy sprowadzili zawodnika z Wisły Płock za pół miliona euro.

1.FC Nuernberg - SpVgg Greuther Fuerth 1:1 (1:1)
0:1 - Damian Michalski 8'
1:1 - Can Yilmaz Uzun (k.) 45+1'

Pracował z Fernando Santosem i... zbiera pochwałę za pochwałą. "Grande robota"