"WOW!". Co w tej sytuacji zrobił Zieliński?!

Piotr Zieliński aż do czwartej kolejki czekał na pierwszą asystę w nowym sezonie Serie A. Polak przełamał się w wielkim stylu. - WOW! - tak na jego podanie do kolegi zareagowali komentatorzy Eleven Sports.

Maciej Kmita
Piotr Zieliński asystuje w meczu Napoli Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Piotr Zieliński asystuje w meczu Napoli
SSC Napoli w Genui uciekło spod topora, a duża w tym rola właśnie Piotra Zielińskiego. Do 76. minuty mistrzowie Włoch przegrywali z gospodarzami 0:2. Wtedy Giacomo Raspadori zdobył kontaktową bramkę dla gości, a Polak wykonał kluczowe, poprzedzające asystę, podanie w tej akcji.

A 12 minut później Zieliński już bezpośrednio asystował przy golu swojego zespołu. Przed polem karnym piłkę wycofał mu Jens-Lys Cajuste, a reprezentant Polski kapitalnym podaniem nad linią obrony idealnie obsłużył wbiegającego w "16" Matteo Politano.

Skrzydłowy nie zmarnował znakomitego zagrania kolegi i spuentował je nie mniej efektownym wolejem lewą nogą. W ten sposób Napoli uratowało remis i nie poniosło drugiej porażki z rzędu.

- WOW! - krzyknął komentujący to spotkanie w Eleven Sports Piotr Czachowski. - Coś nieprawdopodobnego. Znakomita, wręcz fenomenalna piłka od Zielińskiego - dodał były kapitan reprezentacji Polski.

Dla Zielińskiego to pierwsza asysta w tym sezonie Serie A, a 40. w ogóle na boiskach włoskiej ekstraklasy. Pod tym względem nie ma sobie równych wśród Polaków. Sezon 2023/24 jest 10. z rzędu, a 11. w ogóle, w którym polski pomocnik zanotował asystę w Serie A.

Napoli po czterech kolejkach ma na koncie 7 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli Serie A. Prowadzi z kompletem 12 "oczek" Inter Mediolan.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Piotr Zieliński to najlepszy dziś polski piłkarz?