Świeżo upieczony kadrowicz strzela we Włoszech. Jego zespół rozgromił rywala

Adrian Benedyczak robi stałe postępy na poziomie Serie B. Polski napastnik jest ważnym elementem Parmy, dla której w niedziele zdobył dwie bramki, a jego drużyna pokonała swojego rywala aż 5:0.

Kuba Duda
Kuba Duda
Adrian Benedyczak Getty Images / Luca Amedeo Bizzarri/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
Kiedyś polscy piłkarze byli obecni w zdecydowanej większości klubów w Serie A. Obecnie ten trend stał się trochę mniej popularny, ale wciąż mamy swoich przedstawicieli we Włoszech. Chociażby Adrian Benedyczak bardzo dobrze wygląda w barwach Parmy Calcio.

Jego dyspozycja zaowocowała nawet powołaniem na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, ale nie dostał na nim nawet minuty na boisku. Teraz jednak wrócił do swojego klubu i zanotował bardzo dobry występ.

Polski napastnik już po pierwszej połowie rywalizacji z Catanzaro miał na swoim koncie dwie bramki. Najpierw w 25. minucie Polak zamienił rzut karny na gola, a po 15 minutach, tym razem już z gry, zanotował drugie trafienie.

Były to jego trzecia i czwarta bramka w bieżącym sezonie, a przecież jesteśmy dopiero na etapie piątej kolejki. Natomiast warto dodać, że trzy z tych goli są pokłosiem dobrego wykonywania przez niego rzutów karnych. Dopiero w niedzielnym starciu z Catanzaro były gracz Pogoni Szczecin trafił z gry.

Jeśli chodzi stricte o to spotkanie, to Parma ostatecznie wygrała 5:0. Natomiast Benedyczak został zmieniony już w przerwie, a mimo to i tak zakończył je z dwoma golami na koncie. Zatem wydaje się, że może uznać niedzielne popołudnie za całkiem udane.

Czy Adrian Benedyczak powinien być regularnie powoływany do reprezentacji Polski?