"Polski mecz" w Turcji. Sebastian Szymański i Adam Buksa odegrali główne role

Latem tego roku kilku polskich piłkarzy zdecydowało się na transfer do Turcji i w niedzielę mieliśmy do czynienia z "polskim meczem" nad Bosforem. Naprzeciw siebie stanęli Sebastian Szymański i Adam Buksa.

Kuba Duda
Kuba Duda
Sebastian Szymański Getty Images / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Polacy podbijają kolejne kierunki i teraz mamy całkiem ciekawą kolonię w lidze tureckiej. W tamtejszej Super Lig występują m.in. Sebastian Szymański i Adam Buksa, ale też nad Bosforem latem pojawił się Krzysztof Piątek.

Dlatego też bardzo ciekawie zapowiadają się rywalizacje, w których po dwóch stronach barykady będziemy mieli naszych zawodników. Takie starcie zostało rozegrane w niedzielę, gdy Fenerbahce Stambuł Szymańskiego podejmowało na swoim obiekcie Antalyaspor Buksy.

Ekipa ze Stambułu wygrała ten mecz 3:2, a główne role odegrali w nim nasi reprezentanci. Adam Buksa dwukrotnie zdołał pokonać bramkarza rywala. Najpierw Polak trafił na 1:0, a potem w drugiej połowie na 2:2. Napastnik przy obu golach popisał się świetnym wykończeniem. Dzięki drugiej bramce jego drużyna miała dobry wynik, ale został on zniszczony przez Sebastiana Szymańskiego.

Były zawodnik Feyenoordu Rotterdam w 80. minucie strzelił gola na 3:2 i jednocześnie na wagę zwycięstwa. Wychowanek Legii Warszawa dostał piłkę na skraju pola karnego i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą umieścił ją w siatce. 24-latek dał swojej drużynie kolejne zwycięstwo w tym sezonie, a po czterech kolejkach Fenerbahce ma na koncie komplet punktów.

Celem zespołu ze Stambułu oczywiście jest walka o tytuł mistrzowski, który w poprzednim sezonie powędrował do ich lokalnego rywala, czyli Galatasaray. Dlatego też regularne punktowanie od początku rozgrywek może być niesamowicie istotne.