35. sekunda meczu. Włosi nie dowierzają, co wtedy zrobił Polak

W niedzielny wieczór AS Roma podejmowała Empoli w spotkaniu 4. kolejki Serie A. W drużynie gości wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Już w pierwszych sekundach fatalnie zachował się Sebastian Walukiewicz.

Rafał Smoliński
Sebastian Walukiewicz Twitter / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: Sebastian Walukiewicz
Ekipa Empoli FC, której barw bronią Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz, jest czerwoną latarnią włoskiej ekstraklasy. W niedzielny wieczór zespół Paolo Zanettiego zawitał do Rzymu, aby zmierzyć się z Romą.

Goście rozpoczęli fatalnie, a wpływ na to miała postawa Walukiewicza. Już w 35. sekundzie polski obrońca pogubił się w polu karnym i w zupełnie niegroźnej sytuacji zagrał piłkę ręką.

Walukiewicz oraz jego koledzy z drużyny byli zaskoczeni, tym co się wydarzyło. Sędzia nie miał jednak żadnych wątpliwości i wskazał na 11. metr.

Do piłki podszedł Paulo Dybala. Argentyński napastnik pokonał Etrita Berishę i wyprowadził rzymian na prowadzenie. W pierwszej połowie gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole, na które rywale nie byli w stanie odpowiedzieć. Do przerwy było więc 3:0 dla faworytów niedzielnego spotkania.

Walukiewicz nie wybiegł już na boisko na drugą połowę. Jego miejsce zajął albański obrońca Ardian Ismajli. W drugiej połowie Empoli straciło jeszcze cztery gole i Roma zwyciężyła zdecydowanie 7:0.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)