Liga Mistrzów: Manchester City uniknął wpadki w starciu z Crveną Zvezdą Belgrad

W spotkaniu 1. kolejki grupy G Ligi Mistrzów 2023/2024 broniący mistrzowskiego tytułu Manchester City pokonał u siebie Crvenę Zvezdę Belgrad 3:1, chociaż do przerwy przegrywał 0:1.

Tomasz Rosiński
Julian Alvarez (Manchester City) PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Julian Alvarez (Manchester City)
Zespół z Manchesteru co oczywiste przystępował do wtorkowego spotkania jako murowany faworyt i od początku rywalizacji z Crveną Zvezdą miał ogromną przewagę optyczną.

Jednakże podopieczni Pepa Guardioli bili głową w mur złożony z defensorów przyjezdnych, a sami niespodziewanie stracili bramkę tuż przed przerwą. Mirko Ivanić zagrał dokładne, prostopadłe podanie, zaś Osman Bukari w sytuacji sam na sam pokonał Edersona.

Odpowiedź ze strony podrażnionych The Citizens nadeszła zaraz po zmianie stron. Wówczas Erling Haaland wypuścił Juliana Alvareza, który minął Omriego Glazera i skierował futbolówkę do siatki.

Nie minął kwadrans, a Alvarez po błędzie Glazera skompletował dublet. Argentyńczyk uderzył piłkę z rzutu wolnego, natomiast golkiper gości fatalnie piąstkował futbolówkę, która wpadła do bramki.

Wynik na 3:1 dla Man City w 73. minucie po ładnej, indywidualnej akcji ustalił Rodri, który popisał się technicznym uderzeniem.