Nawałka skomentował wybór nowego selekcjonera. Wymowne słowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adam Nawałka
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adam Nawałka
zdjęcie autora artykułu

- Gratuluję Michałowi Probierzowi nominacji na selekcjonera. Mam nadzieję, że jego kompetencje okażą się wystarczające, by reprezentacja wyszła z trudnej sytuacji - mówi Adam Nawałka w rozmowie z WP SportoweFakty.

"Selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi" - napisał w środowy poranek prezes PZPN Cezary Kulesza w mediach społecznościowych, rozwiewając wątpliwości co do nowego selekcjonera Biało-Czerwonych.

Czasu na mianowanie następcy Santosa nie miał dużo - już 12 października zagramy w eliminacjach mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi. Zwycięstwo Probierza w wyścigu o posadę o tyle nie zaskakuje, że były trener m.in. Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków czy ŁKS-u Łódź od początku był faworytem obecnego sternika PZPN. Obaj doskonale się znają.

Po klęsce w Albanii i zwolnieniu Fernando Santosa w gronie potencjalnych następców Portugalczyka wymieniano obok Probierza między innymi Marka Papszuna czy Adama Nawałkę.

Jak były selekcjoner zareagował na wieść o nominowaniu nowego szkoleniowca?

- Szczere gratulacje dla Michała Probierza. Mam nadzieję, że jego kompetencje okażą się wystarczające, aby reprezentacja narodowa wyszła z trudnej sytuacji. Nieustannie trzymam kciuki za drużynę. Kluczem jest odbudowa atmosfery w szatni, tak, aby każdy przyjeżdżał na zgrupowanie z dumą i radością, że może reprezentować kraj. To według mnie najważniejsze - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Adam Nawałka.

- Pamiętamy, jak było za mojej kadencji - początki nie należały do najłatwiejszych, natomiast później drużyna dała kibicom bardzo wiele radości. Łączyła, a nie dzieliła. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Moje emocje w stosunku do reprezentacji zawsze były pozytywne, nic się pod tym względem nie zmieniło. Podkreślę jeszcze raz: trzymam kciuki za naszą kadrę - zakończył trener.

Czytaj także: Dlaczego prezes PZPN wybrał Probierza, a nie Papszuna? Zbigniew Boniek komentuje wybór nowego selekcjonera

ZOBACZ WIDEO: "Król Zlatan". Nie uwierzysz, na jaki pomysł wpadł Ibrahimović

Źródło artykułu: WP SportoweFakty