Kibice podzieleni ws. Lewandowskiego. 54 proc. jest na "tak"

Michał Probierz zdecydował, że kapitanem reprezentacji Polski nadal będzie Robert Lewandowski. Sprawdziliśmy, co o tym wyborze sądzą czytelnicy serwisu WP SportoweFakty.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W środę Michał Probierz został oficjalnie ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W tej roli zastąpił Fernando Santos, z którym rozstano się po kompromitującej porażce z Albanią (0:2). Dla Biało-Czerwonych była to trzecia przegrana w eliminacjach Euro 2024. Wcześniej musieli uznać wyższość Czechów (1:3) i Mołdawii (2:3).

Zmiana selekcjonera w trakcie eliminacji oznacza rewolucję w polskiej kadrze. Probierz ma czas do niedzieli, by wysłać powołania. Już zapowiedział, że będzie prowadził szeroki skauting kadrowiczów. Probierz podjął już jedną z kluczowych decyzji. Dotyczyła ona funkcji kapitana.

Dotychczas był nim Robert Lewandowski i jest nim od grudnia 2014 roku. Choć ostatnio wokół osoby polskiego napastnika i pełnionej przez niego roli było sporo kontrowersji, to Probierz nie wyobraża sobie zmian. "Lewy" nadal będzie kapitanem Biało-Czerwonych.

ZOBACZ WIDEO Probierz musi wzniecić ogień walki
- Nie będziemy robić rewolucji i nie odsuniemy w żadnej formie Roberta Lewandowskiego. Jest kapitanem i nie będziemy wszystkiego nagle burzyć. Na boisku musimy podejmować większe ryzyko i piłkarze muszą podejmować pojedynki, wolnych przestrzeni. Wierzę, że uda się to wypracować - zapowiedział nowy selekcjoner.

Sprawdziliśmy, co o decyzji Probierza sądzą kibice. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal WP SportoweFakty, zdania fanów są podzielone. W sondzie - na moment tej publikacji - udział wzięło ponad 15 tysięcy osób.

Pytanie brzmiało: "To dobra decyzja, że Lewandowski dalej będzie kapitanem kadry?". 54 proc. naszych czytelników uważa, że tak. 46 proc. jest przeciwnego zdania.

W roli selekcjonera Probierz zadebiutuje już 12 października, gdy Polska zagra na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Trzy dni później Polacy rywalizować będą u siebie z Mołdawią.

Oto wyniki ankiety:

Czytaj także:
Krótki i wymowny komentarz Bońka ws. Probierza
Wszystko jasne. Wiemy, dlaczego Kulesza wybrał Probierza a nie Papszuna

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×